×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
20. jūlijs, 2016
Drukāt

Kijevā automobiļa eksplozijā nogalināts žurnālists Pāvels Šeremets (3)

Screenshot at 2016-07-20 10:02:42

Ekrānšāviņš no "www.pravda.com.ua"

Papildināta ar 5.rindkopu.

Ukrainas galvaspilsētas Kijevas centrā trešdien notika automobiļa eksplozija, kurā gāja bojā žurnālists Pāvels Šeremets.

Sprādziens notika no rīta, kad Šeremets bija izbraucis no mājas un nobraucis dažus desmitus metru. Auto piederēja “Ukrainska pravda” vadītājai Aļonai Pritulai, kuras mašīnā nebija.

Portāls “Novaja gazeta” (“Novayagazeta.ru”) vēsta, ka ekspozija notika Kijevas centrā, un žurnālista bojāeju apstiprinājuši tuvi viņa draugi. Viņi pastāstījuši, ka Šeremets un viņa civilsieva Aļona Pritula pēdējā laikā bija minējuši, ka kāds viņus izseko.

Par traģisko negadījumu trešdienas rītā plkst.7.45 pirmais vēstīja izdevums “Ukrainskaja pravda” (“Украинская правда”).

Ukrainas Iekšlietu ministrija ir uzsākusi izmeklēšanu, notikušais ir klasificēts kā slepkavība ar iepriekšēju nodomu.

Pagaidām plašākas informācijas par traģēdijas apstākļiem nav.

Šeremets (baltkrievu valodā Šaramets), kurš bija dzimis 1971.gada 28.novembrī Minskā, līdz 1992.gadam strādāja banku nozarē, bet pēc tam – Baltkrievijas televīzijā. Viņš arī vadīja Sabiedriskās Krievijas televīzijas (ORT) Baltkrievijas biroju, tās programmu “Laiks”, kā arī vadīja ORT īpašo informatīvo projektu nodaļu, līdz 2008.gadā aizgāja no šī telekanāla.

Vēlāk Šeremets strādāja Krievijas žurnālā “Ogoņok”, telekanālā REN TV un Krievijas Sabiedriskajā televīzijā. 2014.gadā viņš sāka sadarboties ar “Ukrainska pravda” un kļuva par šī izdevuma izpilddirektoru.

Šeremets nodibināja Baltkrievijas opozīcijas preses izdevumu “Belorusskij partizan”. 2010.gadā viņam tika atņemta Baltkrievijas pilsonība “sakarā ar Krievijas pilsonības iegūšanu”, un žurnālists novērtēja šo lēmumu kā varas iestāžu atriebību par viņa profesionālo darbību.

Šeremetu 1997.gadā aizturēja Baltkrievijas tiesībsargājošās iestādes, kad viņš filmēja reportāžu par situāciju uz Baltkrievijas-Lietuvas robežas. Žurnālists tika apsūdzēts robežas pārkāpšanā, nelikumīgā žurnālistiskā darbībā un sadarbībā ar ārvalstu specdienestiem, un viņam piesprieda brīvības atņemšanu uz diviem gadiem nosacīti.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. musu mediji vel nespēj izlemt
    kam pierakstit šosprādzienu. vajadzetu kremlim, bet viš tā kā kremļa paspārnē bija. paliek ukraiņi paši vai baltkrievi, bet tiem īsti negribas, jo kā nekā “draugi”. nekas nepaies ne stunda un saimnieki pateiks uz kuru koku jums jārej:)

  2. musu mediji vel nespēj izlemt
    kam pierakstit šosprādzienu. vajadzetu kremlim, bet viš tā kā kremļa paspārnē bija. paliek ukraiņi paši vai baltkrievi, bet tiem īsti negribas, jo kā nekā “draugi”. nekas nepaies ne stunda un saimnieki pateiks uz kuru koku jums jārej:)

  3. nudie nesaprotu , vai viņš bija putina draugs vai ienaidnieks?

Draugiem Facebook Twitter Google+