×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. aprīlis, 2015
Drukāt

Kijevā nošauts eksprezidenta Janukoviča sabiedrotais (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilustratīvs foto

Kijevā trešdien tika nošauts bijušais Ukrainas Augstākās radas (parlamenta) deputāts no Reģionu partijas frakcijas Oļegs Kalašņikovs, kurš bija gāztā eksprezidenta Viktora Janukoviča sabiedrotais, trešdienas vakarā paziņoja Ukrainas Iekšlietu ministrijas preses dienests.

“Šodien pulksten 19.20 Kijevā savā dzīvesvietā tika atrasts Oļega Kalašņikova līķis. Viņa nāves iemesls bija šauta brūce,” teikts ministrijas preses dienesta paziņojumā.

Notikuma vietā darbojas milicijas izmeklēšanas operatīvā grupa, kuru vada iekšlietu ministrs Vasilijs Paskals.

“Es esmu pārņēmis šī nozieguma atklāšanu savā personīgā kontrolē. Par motīviem un izmeklēšanas provizoriskiem rezultātiem mēs paziņosim vēlāk,” uzsvēra Paskals.

Iekšlietu ministrijas Kijevas galvenā pārvalde paziņoja, ka saskaņā ar milicijas saņemto informāciju nama kāpņu telpā bija dzirdami sprādzieni un pēc tam tur tika atrasts miris šī nama iedzīvotājs. Kijevas milicija pavēstīja, ka saskaņā ar provizoriskām ziņām ir bijuši divi šāvēji.

Ir ierosināta krimināllieta pēc panta par slepkavību ar iepriekšēju nodomu.

Starp nozieguma versijām, kuras izskatīs izmeklētāji, ir Kalašņikova politiskā darbība, tostarp saistīta ar piedalīšanos tā sauktā Antimaidana organizēšanā, finansēšanā un vadīšanā; viņa biznesa intereses, tostarp aizņēmumu un parādu jautājumi; personīgās attiecības; slepkavība ar mērķi aplaupīt.

1962.gadā dzimušais Kalašņikovs no 2006. līdz 2007.gadam bija parlamenta deputāts no Reģionu partijas.

2013.gada beigās un 2014.gada sākumā Kalašņikovs aktīvi piedalījās Antimaidana demonstrāciju organizēšanā Janukoviča atbalstam un koordinēja tā aktīvistu darbības.

Ukrainā martā tika atrasti miruši trīs citi bijušie parlamenta deputāti, kas bija tuvi Janukovičam. Pirms tam šogad izdarīja pašnāvību četri reģionālo iestāžu ierēdņi, kas bija darbojušies Janukoviča varas laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. sāk apvākt politiskos pretiniekus

Draugiem Facebook Twitter Google+