×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. janvāris, 2015
Drukāt

Kijevā notiek vienotības gājiens “Es esmu Volnovaha” (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Kijevā svētdien notiek plašs vienotības gājiens un mītiņš, pieminot civiliedzīvotājus, kas 13.janvārī gāja bojā, raķetei trāpot pasažieru autobusā Doņeckas apgabala Volnovahas pilsētā. Tajā piedalās Ukrainas prezidents Petro Porošenko, premjers Arsēnijs Jaceņuks un parlamenta deputāti.

Līdzīgas akcijas sarīkotas arī Harkovā, Nikolajevā, Kramatorskā un citās Ukrainas pilsētās. Uz atbalsta mītiņu pulcēsies arī Krievijas opozīcija Maskavā.

Gatavību piedalīties solidaritātes akcijā “Es esmu Volnovaha” tikai sociālajā tīklā “Facebook” iepriekš pauduši 10 000 cilvēku. Pēc “Unian” vērtējuma, gājienā no Kijevas Tarasa Ševčenko parka uz Neatkarības laukumu jau piedalās 20 000 cilvēku.

Daudzi akcijas dalībnieki tur plakātus ar tekstu “Je suis Volnovakha” vai “Es esmu Volnovaha” ukraiņu valodā, kurā saredzama atsauce uz starptautisko solidaritātes akciju “Je Suis Charlie” (Es esmu Šarlī), kas izvērsās pēc asiņainā slaktiņa žurnāla “Charlie Hebdo” redakcijā.

Kijevas patriarhāta Ukrainas Pareizticīgās baznīcas patriarhs Filarets svētdien aicinājis pasauli “pievienoties Ukrainas cīņai pret terorismu”.

Tikmēr bijušais Ukrainas kultūras ministrs Jevhēņijs Ņiščuks norādījis, ka šī akcija rīkota, lai pieminētu ne tikai Volnovahas upurus, bet visus karā bojāgājušos Ukrainas civiliedzīvotājus un kritušos karavīrus.

13.janvārī Volnovahā līdzās pasažieru autobusam sprāga raķete “Grad”, kuru prokremliskie kaujinieki bija izšāvuši uz netālu esošo Ukrainas spēku kontrolpunktu, nogalinot 12 un ievainojot 18 mierīgos iedzīvotājus.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Sprāga ne raķete, bet ceļmalā novietota mīna. Tiešām boings 2.

  2. d e k o l o n i z ā c i j u Atbildēt

    Krievijā — vienalga zem kāda vadoņa vai polītiskās iekārtas — cilvēkam nekad nav bijusi nekāda vērtība, par spīti oficiālai propagandai. “Cilvēks” Krievijā ir bijis tikai abstrakcija. Varbūt iemesls ir meklējams tai faktā, ka Krievu impērija vienkārši ir par lielu. Ir pienācis laiks to sadalīt.

  3. ..ir pasaulē valstis,kurās cilvēku slepkavošana tiek uzskatīta par pašsaprotamu un attaisnojamu,bet mēdz būt īpašas valstis un un atliek tikai kādam dažus noslepkavot un visa ES ir gatava saukt “es esmu Čārlijs”…bet kā ar Ukrainu,Sīriju utt……tur nedzīvo dzīvi cilvēki,ģimenes,bērni…?

  4. Boinga turpinajums.

Draugiem Facebook Twitter Google+