×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
31. augusts, 2015
Drukāt

Kijevā pie parlamenta ēkas demonstrantu sadursmē ievainoti vismaz 60 kārtības sargi (papildināta) (3)

Foto- EPA/LETAFoto- EPA/LETA

Sadursme ar protestētājiem Kijevā

Sadursmēs pie Ukrainas Augstākās radas starp demonstrantiem, kas protestē pret konstitūcijas grozījumiem par varas decentralizāciju, un drošības spēkiem, pirmdien Kijevā ievainoti vismaz 60 kārtības sargi.
Nacionālās gvardes preses dienests ziņo, ka ievainojumus guvuši aptuveni 50 karavīri, no kuriem četri ir smagā stāvoklī.

Starp cietušajiem ir arī karavīri, kuri piedalās pretterorisma operācijā pret Ukrainas austrumos esošajām Krievijas apbruņotajām kaujinieku bandām.

Savukārt iekšlietu ministrija vēsta, ka cietuši arī vairāk nekā desmit miliči.

Kā ziņots, protestētāji, kuru skaits sasniedzis aptuveni 3000, miličus un Nacionālās gvardes karavīrus sākotnēji apmētāja ar dūmu svecēm, petardēm un Molotova kokteiļiem, bet pēc tam kārtības sargu virzienā kāds raidīja arī kaujas granātu.

Drošības spēki savukārt pielietojuši asaru gāzi.
Visu Konstitūcijas laukumu klāj dūmi, ik pa brīdim dzirdamas eksplozijas.

Pie Augstākās radas ēkas turpina ierasties ātrās palīdzības automašīnas, taču ievainotos kārtības sargus uz slimnīcām ved arī milicijas patruļmašīnas.

Tikmēr mītiņš pie parlamenta turpinās, taču tur palikuši pamatā tikai nacionālistu partijas “Svoboda” (“Brīvība”) aktīvisti.

Partijas līderis Olehs Tjagniboks paziņojis, ka pirmdien parlamenta ēku esot aizstāvējuši tie paši miliči, kas to darījuši gāztā prezidenta Viktora Janukoviča laikā.

Ukrainas Augstākā rada pirmdien ārkārtas sēdē pirmajā lasījumā pieņēma rietumvalstu rosinātos konstitūcijas grozījumus, kas saskaņā ar februārī Minskā panākto vienošanos paredz lielāku autonomiju valsts reģioniem.
Šos grozījumus, pret kuriem kategoriski iebilst labējās partijas, atbalstījuši 265 no 450 Ukrainas parlamenta deputātiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Atkal par tiem čaļiem no Berkut vara ņirgājas…

  2. Tagad Polija sagaidīs savu bēgļu kvotu? Vai Rīgas Centrālstacijā pēc gada nevērosim tādu pat ainu kā pašlaik Budapeštā un Belgradā?….tptu, tptu, tptu, pār kreiso plecu.

  3. maidans 2 var sākties:) tagad polija atškels cik varēs?

Draugiem Facebook Twitter Google+