×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

Kijevas mērs lūdz Vācijas palīdzību sienas celtniecībā uz Ukrainas-Krievijas robežas (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Kijevas mērs Vitālijs Kļičko piektdien lūdzis finansējumu un padomu Vācijai sienas celtniecībai uz Ukrainas austrumu robežas.

Kļičko ar šādu lūgumu nāca klajā, uzstājoties ar runu Konrāda Adenauera fondā. “Mēs būtu ļoti iepriecināti saņemt atbalstu no visiem Ukrainas draugiem,” norādīja Kļičko.

Viņš sacīja, ka nožogojums uz robežas nepieciešams, lai apturētu Krievijas sūtītos papildspēkus prokremliskajiem kaujiniekiem Austrumukrainā, un norādīja, ka Vācijas finansējums vai tās zināšanās būtu ļoti noderīgas.

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks šomēnes paziņoja, ka Ukraina sāk īstenot projektu “Siena”, kas paredz reāli nostiprināt robežu ar Krievijas Federāciju. Viņš gan neprecizēja, vai šis projekts paredz robežas demarkāciju vai arī reāla nožogojuma būvniecību. Vācijā, kur Berlīnes mūris vēl arvien ir aktuāla tēma, Kļičko izteikumi raisījuši neizpratni.

Tiesa, Kļičko preses pārstāvis vēlāk paziņoja, ka mēra vācu valoda nav diez ko laba, tādēļ viņš izteicies nepareizi.

Vācijas kancleres Angelas Merkeles preses pārstāve norādīja, ka Vācijas valdība nav saņēmusi lūgumu atbalstīt šo projektu un šādi plāni netiek apsvērti.

Vienlaikus viņa norādīja, ka “lēmums nodrošināt savas robežas ir Ukrainas brīvs lēmums” un tas ir saprotams.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kāmēr nav pabeigta demarkācija, runas par aizžogojumu ir utopija vairāk domāta tautas maldināšanai. Nekāds sakars ar Berlīna mūri te arī nav saskatāms. Runa iet par divu valstu robežu. Kā parasti, krievs, sadarbībā ar brālīgām tautām, atkal grib izsprukt no tēriņiem.

    • …doma par mūri ,droši vien,jāuztver pārnestā nozīmē -ar tādu var cīnīties vienīgi pret meža zvēru ieklīšanu svešā teritorijā- pat tad tas ne vienmēr izdodas. Tādu, kurš iedomājies, ka visa pasaule viņam pie kājām- ar parastām metodēm pie normālas domāšanas neatgriezīs.Te darbs politiķiem, ne mūrniekiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+