×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2015
Drukāt

Kijevas praida laikā ievainoti vismaz septiņi, aizturēti 25 cilvēki (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainas galvaspilsētā Kijevā sestdien, 6.jūnijā, geju praida laikā izcēlās sadursmes starp tā nacionālistiski noskaņotiem pretiniekiem un miliciju, kurās tika ievainoti vismaz septiņi cilvēki un milicija aizturēja 25 cilvēkus.

LGBT (lezbiešu, geju, biseksuāļu un transseksuāļu) organizētais Vienlīdzības gājiens notika Oboloņas krastmalā pie Dņepras upes Kijevas ziemeļu nomalē un bija otrais šāda veida gājiens Ukrainas pēcpadomju vēsturē. Drošības apsvērumu dēļ tā plānotais ilgums bija tikai 10 minūtes.

Milicija paziņoja, ka sadursmēs ar praida pretiniekiem ir ievainoti seši miliči, no kuriem viena milicijas darbiniece ir smagā stāvoklī kakla ievainojuma dēļ, un vēl tiek precizēti dati par cietušiem civiliedzīvotājiem. Ir zināms, ka starp ievainotajiem civiliedzīvotājiem ir vismaz viens praida pretinieks.

Ir aizturēti 25 sabiedriskās kārtības traucētāji, kas meta sprāgstošus priekšmetus caur milicijas kordonu uz praida dalībniekiem. Aizturētajiem tika atņemtas petardes, skrūvgrieži, naži un citi bīstami priekšmeti. Ir ierosināta krimināllieta par huligānismu.

Labējo nacionālistu organizācijas “Labējais sektors” locekļi bija draudējuši izjaukt praidu.

Neraugoties uz šiem draudiem, apmēram 100 LGBT kustības aktīvistu ieradās uz šo gājienu, par kura norises vietu organizatori informēja tikai dažas stundas pirms tā sākuma.

Sadursmes izcēlās, kad policija mēģināja atturēt no uzbrukuma praida dalībniekiem dažus desmitus jauniešu, kas bija izlēkuši no autobusa ar “Labējā sektora” simboliku.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko piektdien paziņoja, ka atbalsta praida dalībniekus, bet atturēsies no piedalīšanās šajā pasākumā. Viņš sacīja, ka neredz nekāda pamata traucēt šo gājienu, jo katra Ukrainas pilsoņa konstitucionālās tiesības ļauj tajā piedalīties.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Bauskas zemessargs Atbildēt

    Pat lidz Ukrainai ta serga aizgajusi. Ukrainas patrioti pamatoti norada vietu tiem simajiem krop… lai cukojas tur no kurienes nakusi. Zinu cilvekus, vismaz Bauska kam pacietibas mers jau pilns.

Draugiem Facebook Twitter Google+