×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Ķiksis – 42 gadu vecumā gandrīz kā jaunībā

foto - Steve Walltonfoto - Steve Wallton

Latvijas treka riteņbraucējs Ainārs Ķiksis (42) svētdien sasniedzis jaunu pasaules meistaru absolūto rekordu 200 metros gaitā. Mūsu sportists distanci Krilatskas velotrekā Maskavā veica 10.187 sekundēs.

Titulētais Latvijas treka riteņbraucējs Ainārs Ķiksis arī pēc profesionālā sportista karjeras beigām turpina trenēties un startēt starptautiskās meistaru sacensībās. Pēdējos divos gados valmierietis kļuvis par pasaules meistaru čempionu un godalgoto vietu ieguvēju individuālajā braucienā, kā arī sprintā.

Aizvadītās nedēļas nogalē Ķiksis piedalījās Krievijas galvaspilsētā Maskavā esošā Krilatskas velotrekā notiekošajās sacensībās. Mūsu sportists startēja 200 metru distancē gaitā. Bez Aināra dalībnieku vidū bija arī virkne Krievijas sportistu. Ķiksis Maskavas trekā pēdējos gados pavada ļoti ilgu laiku. Tā ir valmierieša treniņu vieta, kur tiek paveikts liels treniņu apjoms pirms Pasaules un Eiropas čempionātiem, kā arī citām sacensībām. Maskavā Ainārs arī strādā ar jaunajiem krievu trekistiem, kuri jau guvuši virkni starptautisko panākumu.

Latvijas rekords 200 metros gaitā pieder Ķiksim. Tas sasniegts 1993. gadā tieši Maskavā. Tolaik Ainārs bija 19 gadus vecs sportists un uzstādītais rezultāts bija 10.098 sekundes.

Valmierietis Krilatskas velotrekā 200 metrus gaitā svētdien veica 10.187 sekundēs. Uzrādītais rezultāts ir jauns pasaules meistaru absolūtais rekords visām vecuma grupās. Iepriekš labākais rezultāts piederēja ASV sportistam Stefanam Alfrēdam, kurš 2002. gadā uzrādīja rezultātu 10.333 sekundes. Aināra uzstādītais laiks ir trešais labākais rezultāts viņa sportista karjerā. Latvietim izdevās arī apsteigt virkni elites un junioru vadošos Krievijas sportistus.

Ainārs Ķiksis: „Uz šo rezultātu gāju ar mērķtiecīgu un plānveidīgu darbu. Vēlējos pierādīt sev, ka arī šādā vecumā spēju uzstādīt augstvērtīgu rezultātu. Tāpat rezultāts ir arī viela pārdomām maniem audzēkņiem un citiem treneriem. Arī manā vecumā var uzstādīt augstvērtīgu laiku. Galvenais ir ieguldīt lielu un apjomīgu darbu, kā arī pareizi noskaņot sevi. Ceru, ka mans rezultāts arī iedvesmos Latvijas riteņbraucējus!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+