×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
28. augusts, 2013
Drukāt

Ķildas koalīcijā: RP līderis sauc premjera kritiku izglītības ministram par nekorektu

LETALETA

Premjera izteikumi par izglītības ministra nekompetenci ir nekorekti, bet finanšu ministra teiktais par karavānu, kas turpina ceļu par spīti smilšu vētrām un suņu rejām, vispār nav saprotami, vērtēja Reformu partijas (RP) līderis Edmunds Demiters.

 

Pēc viņa teiktā, RP nebūs tik emocionāla un negrasās nākt klajā ar paziņojumiem, ka premjers izteicis neuzticību izglītības ministram Vjačeslavam Dombrovskim (RP), bet gan ar koalīcijas partneriem pārrunās pārmetumus un meklēs risinājumu.

“Mēs neesam tik emocionāli, kā mūsu kolēģi koalīcijas partneri, lai tagad mētātos ar tik skaļiem saukļiem par neuzticības izteikšanu vai ko tamlīdzīgu. Būs kārtējās sarunas un tad jau redzēsim, pie kā mēs nonāksim,” komentēja RP līderis.

Kritiku izglītības ministram par nekompetenci, Demiters dēvē par nekorektu.

“Es tos varu vērtēt mazākais kā nekorektus, jo kā var pārmest izglītības ministram nekompetenci, ja abu starpā notiek konsultācijas un galu galā arī vienošanās ir bijusi. Tagad visu novelt uz izglītības ministra pleciem un atbildību, maigi izsakoties, ir nekorekti,” uzskata Demiters.

RP līderis pauda, ka neizprot arī finanšu ministra Andra Vilka (“Vienotība”) izteikumus.

“Es nemaz negribu komentēt finanšu ministra izteikumus attiecībā par karavānas došanos tālāk un suņu riešanu. Es neizprotu, ko finanšu ministrs domāja ar suņiem – vai tie ir izglītības darbinieki vai arī finanšu ministrs. Būtu interesanti dzirdēt precizējumu,” piebilda Demiters.

Jau ziņots, ka premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”) sagaida, ka izglītības ministrs tiks skaidrībā ar aprēķiniem un koriģēs savu darba stilu.

“Pirmā lieta, kas būtu nepieciešama, ir skaidri un precīzi aprēķini par Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta pieprasījumu. (..) Pašreiz situācija ir tāda, ka katru dienu aprēķini ir savi un nekādas skaidrības par šiem budžeta pieprasījumiem, nav,” trešdien premjers teica intervijā LNT.

Valdība patlaban strādā pie nākamā gada budžeta, ko plānots veidot ar deficītu līdz 0,9% no iekšzemes kopprodukta. Nākamā gada budžetā papildus būs iespējams sadalīt 88,7 miljonus latu. Otrdien vislielākās diskusijas bija par papildus finansējumu izglītības nozarei un skolotāju algām. Premejrs sacīja, ka izglītības ministra paziņotais, ka skolotāju algām nebūs pieauguma, ir nepareizs.

Bet finanšu ministrs Andris Vilks (“Vienotība”) teica, ka valdība ir ļoti pietuvojusies budžeta iesniegšanai Saeimā. “Karavāna turpina ceļu un nekas, ka smilšu vētras un suņi rej,” viņš izteicās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+