×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. februāris, 2012
Drukāt

Ķīlis: izglītības iegūšana vienā valodā ir novecojusi ideja

kilis_roberts3

Izglītības iegūšana vienā valodā ir 19.gadsimta ideja, kas mūsdienās ir novecojusi, līdz ar to Latvijas iedzīvotājiem ir jābūt gataviem pieņemt, ka nākotnē izglītības saturs, iespējams, būs jāmācās vairāk nekā vienā valodā, intervijā aģentūrai BNS sacīja izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

“Manuprāt, visiem ir svarīgi saprast, ka mono lingvāla izglītība ir 19.gadsimts. Tā nav 21.gadsimta lieta. Visiem šajā valstī nāksies vai vajadzēs, vai arī būs vēlams mācīties saturu vairāk nekā vienā valodā,” ir pārliecināts ministrs, kura iecerētās reformas izglītības jomā sabiedrība neuztver ar sajūsmu.

Ķīlis norādīja, ka tas attiecas gan uz latviešiem, kam vajadzēs mācīties saturu angļu, franču, kādiem varbūt arī krievu valodā, gan arī uz krievu tautības bērniem.

“Aizmirsīsim pa to, ka mums būs skola, kur būs viena pamatvaloda un svešvalodas kā svešvalodas mācību priekšmets. Nekā tamlīdzīga. Vēsturi, ķīmiju, fiziku, matemātiku noteiktos posmos skolās tiks piedāvāts apgūt citās valodās,” klāstīja Ķīlis.

Vēl 2011.gada vasarā Nacionālā apvienība ierosināja parakstu vākšanu par Satversmes grozījumiem, kas noteiktu, ka izglītība valsts finansētās skolās ir tikai latviešu valodā. Toreiz gan netika savākts nepieciešamais parakstu skaits, un šī ideja cieta neveiksmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+