×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. novembris, 2012
Drukāt

Ķīlis: mājasdarbiem būtu jākļūst par izņēmumiem

Foto - LETAFoto - LETA

Pašlaik liela daļa skolēnu kopā ar mājasdarbu pildīšanu mācībām velta vairāk nekā 40 stundu nedēļā, kas ir par daudz, tāpēc nepieciešams samazināt skolēnu noslodzi un mājasdarbu apmēru, intervijā aģentūrai BNS pastāstīja izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Ministrs paskaidroja, ka skolēni, it īpaši gados jaunākie, pašlaik nedēļā mācās vairāk nekā 40 stundu nedēļā, tāpēc mācību process jāorganizē citādi.

“Francijā prezidents ir izvirzījis iniciatīvu vispār atteikties no mājasdarbiem, un tas arī ir tas virziens, uz kuru mēs raugāmies,” piebilda Ķīlis.

Spriežot par pašu mācību procesa organizēšanu, ministrs atzina, ka jāstrādā pie tā, lai samazinātu mācību stundu skaitu, lai līdz ar to skolēniem radītu laiku, kurā viņi skolā varētu pildīt individuālos darbus vai grupu darbus, un, atnākot mājās, “mājasdarbi varētu būt izņēmums vai rets gadījums”.

Jau vēstīts, ka Ķīlis nācis klajā ar vairākām reformām gan vidējā, gan augstākajā izglītībā. Ministrs izglītības sistēmā vēlas veikt vairākas reformas, tostarp pagarināt mācību gadu, par ko atbildētu izglītības iestādes, digitalizēt mācību līdzekļus, kā arī noteikt, ka izglītības iestāžu direktori amatā varētu atrasties tikai noteiktu termiņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+