×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
22. marts, 2012
Drukāt

Ķīlis: Pirms algu palielināšanas jāvienojas par kvalitātes standartiem

kilis_roberts72

Pirms skolotāju algu palielināšana, nepieciešams vienoties par kvalitātes standartiem, uzskata izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis. Kā ziņots, trīs lielākās Latvijas izglītības darbinieku organizācijas no šī gada 1.septembra aicina valdību par 10% palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes, atbilstoši par 10% palielinot valsts budžeta mērķdotācijas pašvaldībām.

Savukārt ar 2013.gada 1.janvāri aicina palielināt finansējumu pedagogu, tostarp akadēmiskā personāla un zinātnisko institūciju darbinieku, darba samaksai vēl par 10%.

Intervijā Latvijas Radio Ķīlis teica, ka nevar 10% vienkārši izdalīt visiem. Vispirms ir jāvienojas par kvalitātes standartiem un nepieciešams izveidot monitoringa sistēmu, kas palīdz uzraudzīt, kā skolotājiem veicas ar mācību procesu.

Turklāt nepieciešams vienoties, kas turpmāk uzturēs kvalitātes standartus ikdienas līmenī. Ķīlis uzskata ka tām jābūt pedagogu organizācijām.

Kā ziņots, prasību par finansējuma palielināšanu Ķīlim iesniedza Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) un Latvijas Pedagogu dome. Organizācijas aicina ministru sākt sarunas ar Finanšu ministriju, lai varētu izpildīt šīs prasības un izstrādātu turpmāku pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, kā arī nodrošinātu Zinātniskās darbības likumā noteikto zinātnes finansējuma pieauguma kārtību.

Tāpat visas trīs organizācijas ir paudušas atbalstu ministra rosinātajām reformām.

Arī Ķīlis uzskata, ka pedagogu atalgojums ir zems, tādēļ nepieciešams rast risinājumu darba algas paaugstināšanai. Patlaban Izglītības un zinātnes ministrijā tiek apsvērta iespēja pāriet uz 40 stundu darba nedēļu skolotājiem, kā arī ieviest pedagogu motivācijas sistēmu, kurai paredzētu arī izmaiņas darba samaksas kārtībā.

Ministrs organizācijām solījis nākt klajā arī ar savu piedāvājumu darba samaksas sistēmai. Ķīlis norādīja, ka ir jārisina jautājums par skolotāju un skolēnu skaita proporciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+