×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2013
Drukāt

Ķīlis: Saeimai būtu jāmaina AIP statuss

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimai būtu jāizvērtē un jāmaina Augstākās izglītības padomes (AIP) statuss, intervijā Latvijas Radio sacīja izglītības ministrs Roberts Ķīlis (Reformu partija).

Ķīlis pirmdien paziņoja, ka atstās amatu veselības problēmu dēļ, ja būs pārliecināts, ka iesāktās reformas tiks turpinātas. Partija par viņa pēcteci minējusi Vjačeslavu Dombrovski.

“Saeimai noteikti vajadzētu ļoti nopietni izvērtēt šīs te institūcijas darbību un iespējams mainīt tās statusu, tā stāv kaut kur, nesaprotamā veidā. (..) Ir Garīgo lietu padome, Nacionālā sporta padome, Augstākās izglītības padome mierīgi var būt premjera padotībā, kurā jautājumi tiek izdiskutēti, bet nevis atsevišķi nostatus bez īpašas kontroles. Tas ir izteikti Saeimas uzdevums. Es gribētu apgalvot, ka attiecīgā Saeimas komisija nav veltījusi pietiekamu uzmanību ne tam, ko rakstījis, sūtījis un argumentējis IZM par AIP darbību, ne kopumā izvērtējis AIP darbību, es domāju, ka tas ir diezgan skandalozi,” pauda Ķīlis.

Viņš norādīja, ka arī iepriekšējos gados nekādas reformas augstākajā izglītība nebija izdevies īstenot.

“Esmu pārliecināts, ka AIP ir galvenā atbildīgā par to, ka netika veiktas pārmaiņas augstākajā izglītībā. Iepriekšējās padomes loma vēl noteikti ir jāizvērtē,” sacīja Ķīlis.

Ar AIP Ķīlim attiecības ir sarežģītas. Ministrs padomei pārmeta studiju programmu izvērtēšanas procesu, AIP pārmetumiem nepiekrita. Bija arī domstarpības par Ķīļa iecerētajām reformām, un daļa rektoru pat savulaik prasīja Ķīļa demisiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+