×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2012
Drukāt

Ķīlis sola sakārtot valsts atbalsta principus sportam

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidenta Kirova Lipmana lēmums necīnīties par 2017.gada pasaules hokeja čempionāta rīkošanas tiesību iegūšanu apliecina vajadzību pēc skaidriem valsts atbalsta principiem sportam.

Šādu viedokli aģentūrai BNS pauda izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis ar padomnieka Reiņa Tukiša starpniecību.

Ķīlis uzskata, ka Lipmana lēmums lieku reizi norāda, ka pašreizējā sporta finansēšanas kārtībā ir būtiski trūkumi, jo valstij tik tiešām nav skaidru un saprotamu principu un prioritāšu sporta veidu un pasākumu finansēšanai.

Tādēļ Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pēc ministra iniciatīvas līdz aprīlim apņēmusies izstrādāt un nodot apspriešanai sabiedrībā vienkāršus un visiem saprotamus valsts atbalsta principus sportam.

“Pasaules čempionāts hokejā ir ļoti nozīmīgs pasākums, un tā nozīmei jābūt uzsvērtai vienkāršos un visiem saprotamos valsts sporta atbalsta principos,” teica Ķīlis.

Par finansēšanas principiem būs jālemj arī valdībā.

Savukārt premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”) žurnālistiem pirmdien atzina, ka viņam ir grūti šos izteikumus komentēt.

“Lipmana kungs ar mani personīgi to nav pārrunājis. Pirms noteikta laika hokeja federācija bija vērsusies pie valdības ar aicinājumu atbalstīt viņu pieteikumu uz pasaules hokeja čempionātu. No valdības viņi šo atbalstu aicinājumam saņēma. Nu kas tagad ir mainījies, tas būtu jāvaicā pašam Lipmana kungam,” teica Dombrovskis.

Jau vēstīts, ka Lipmans ir sašutis par valsts politiķu un ierēdņu vienaldzīgo attieksmi pret hokeju, tāpēc nolēmis necīnīties par 2017.gada pasaules hokeja čempionāta rīkošanas tiesību iegūšanu.

“Man ir sajūta, ka Latvijai šis čempionāts nav vajadzīgs, tāpēc pats pieņēmu lēmumu, ka necīnīšos par šīm tiesībām, un jūnijā, kad notiks Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) kongress, Latvijas kandidatūru atsaukšu,” aģentūrai BNS sacīja Lipmans un piebilda, ka viņš vairs nav gatavs vienatnē bez atbalsta cīnīties par rīkošanas tiesību iegūšanu.

“Man vienam tas nav vajadzīgs, tāpēc pieņēmu šādu lēmumu. Jo neviens nevēlas par to runāt, neaicina mani un nevēlas uzklausīt,” paskaidroja LHF vadītājs.

Lipmans ir šokēts par valsts attieksmi, ka valsts uzņēmums “Latvijas Valsts meži” ar dāsnu finansiālo palīdzību atbalstījis privātos basketbola klubus un lielu atbalstu sniedzis Latvijas basketbolam, bet hokejs, kam, viņaprāt, ir krietni lielāki panākumi un nopelni Latvijas vārda nešanā pasaulē un popularizēšanā, ticis ignorēts.

Zināms, ka 2012. un 2013.gadā pasaules hokeja čempionātu kopīgi rīkos Zviedrija un Somija, 2014.gadā rīkotāju gods paredzēts Baltkrievijai, 2015.gadā organizatoru pienākumus uzņemsies Čehija, bet 2016.gadā – Krievija. 2017.gada pasaules čempionāta rīkotāju paredzēts izvēlēties IIHF kongresā Stokholmā 2013.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+