×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
9. oktobris, 2015
Drukāt

Ķīlis: tikumiskās audzināšanas normas skolās ierobežo skolotāju (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Bijušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Tikumiskās audzināšanas normas skolās ierobežo skolotāju un dod iespēju viņu sodīt, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda bijušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Viņš norādīja, ka citās valstīs prakse ir visai dažāda, vienlaikus, ieviešot šādas normas, var tik aizliegti arī darbi, kas tiek uzskatīti par klasiku. Ķīlis arī uzskata, ka ieviestās normas ierobežo skolotāju, pieļauj nepamatotu pedagogu sodīšanu un skolu direktoru patvaļu.

Bijušais ministrs akcentē, ka šo normu izmanto atsevišķi politiķi, lai gūtu popularitāti.

Jau ziņots, ka Saeimas atbalstītie likuma grozījumi noteiks, ka skolotājiem un skolu vadītājiem jābūt lojāliem valstij. Par izglītības iestādes vadītāju varēs strādāt persona, kurai ir nevainojama reputācija, kura ir lojāla Latvijai un tās Satversmei , un kurai ir attiecīga izglītība, paredz grozījumi.

Tāpat deputāti atbalstīja deputātes Jūlijas Stepaņenko priekšlikumu, kas paredz “noteikt kārtību, kādā izvērtējama informācijas, tajā skaitā mācību līdzekļu un materiālu, kā arī mācību un audzināšanas metožu atbilstība šā likuma mērķī ietvertās izglītojamā tikumiskās attīstības nodrošināšanai, kā arī šīs izvērtēšanas kritērijus”.

Deputāti arī atbalstīja normu, kas uzliks par pienākumu izglītības iestāžu padomēm lemt par mācību un audzināšanas procesā izmantojamo metožu un informācijas, tostarp mācību līdzekļu un materiālu, atbilstību izglītojamā tikumiskās attīstības nodrošināšanai, kā arī tikumiskās audzināšanas vadlīnijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Runāt par tikumisko audzināšanu skolā jau STIPRI PAR VĒLU!!! Tikumiskā audzināšana sākas ar ĢIMENI un bērnudārzā tā turpinās! Skola var stafeti vienīgi pārņemt!!? Nesen atnākušie jaunie kaimiņi, kuriem ir 4 bērni, lamājās kā pēdējie nekauņas!! KĀDUS TIK VĀRDUS TUR VARĒJA DZIRDĒT – PILNS LAMU VĀRDU ARSENĀLS!!? KLAUSOTIES AUSIS SVILA.. PAR KĀDU TIKUMISKO AUDZINĀŠANU RUNĀT, JA VECĀKI PAŠI NAV TIKUMISKI CILVĒKI??? VIŅI BEZ KAUNA UN GODA!!! Vai tiešām tikumisko audzināšanu ARĪ SĀKS NO OTRA GALA????

  2. Skolās vajadzētu apmācīt zinībās,bet tikumības apguvi ietvert iekšējas kārtības noteikumos,kuros arī būtu noteiktas uzvedības normas un atbrīvot skolotajus no tikumības interpretācijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+