×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
4. janvāris, 2012
Drukāt

Ķīlis: Turpmākajos gados skolotāju skaits būs jāsamazina par 6000 cilvēkiem

Foto - LETAFoto - LETA

Turpmākajos gados skolotāju skaits būs jāsamazina vismaz par 6000 cilvēkiem, jo 28 000 skolotāju valstī uzturēt nevarēs, šodien novadu Izglītības pārvalžu vadītājiem teica izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Ministrs uzsvēra, ka, veicot izglītības sistēmas reformas, būs jāoptimizē gan mācību procesa organizācija, gan materiāli tehniskā bāze, kas skolām ļautu ietaupīt līdzekļus, ko tās varētu novirzīt pedagogu atalgojuma paaugstināšanai.

Ķīlis atzina, ka ir nepareizi, samazinoties skolēnu skaitam, samazināt finansējumu. Taču, veidojot šī gada budžetu, Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) pērn nevarēja piedāvāt alternatīvu finansēšanas modeli. Ministrs uzsvēra, ka no šī gada 1.janvāra finansējums skolotāju algām nav samazināts, ko apliecināja arī klātesošie Izglītības pārvalžu vadītāji. Savukārt Krāslavas, Dagdas un Zilupes izglītības iestāžu vadītājas teica, ka interešu izglītībai no šī gada 1.janvāra finansējums ir nedaudz mazāks.

Kā ziņots, 2012.gada valsts budžeta finansējums mērķdotācijās pašvaldībām ir par 5,5 miljoniem latu mazāks, salīdzinot ar pagājušo gadu, kas skaidrojams ar prognozēto skolēnu skaita samazināšanos no 2012./2013.mācību gada 1.septembra. Piemēram, Rīgai finansējums šogad skolotāju mērķdotācijām ir par 4% mazāks nekā pērn.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+