×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
25. janvāris, 2012
Drukāt

Ķīlis zinātnes izvērtēšanā aicina palīgā Lielbritānijas ekspertus

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības ministrs Roberts Ķīlis vienojies ar Lielbritānijas ekspertiem par palīdzību Latvijas zinātnes izvērtēšanā. To ministrs pavēstīja savā videoemuārā par pirmajās 100 dienās paveikto un šā gada plāniem.

Ķīlis norādīja, ka zinātnes izvērtēšanas process, kam jābeidzas 2012.gada 30.novembrī, ir viens no šogad izdarāmajiem darbiem. Lai to paveiktu, vizītes laikā Londonā ministrs noslēdzis mutvārdu vienošanos ar Anglijas augstākās izglītības finansēšanas padomi un Kvalitātes izvērtēšanas aģentūru par palīdzību Latvijas zinātnes izvērtēšanā.

Sadarbībā ar šīm institūcijām tiks izveidota ekspertu grupa, kas, “izmantojot augstākas klases standartus, noteiks, kas Latvijas zinātnē ir starptautiski konkurētspējīgs, lai nodokļu maksātāju un struktūrfondu naudu koncentrētu noteiktu vienību atbalstam, jo ir skaidrs, ka nav jēgas sadalīt ierobežotos līdzekļus daudzām struktūrvienībām, kas kritiskās masas trūkuma dēļ nespēj piedāvāt konkurētspējīgus rezultātus”, pastāstīja ministrs.

“Jāapzinās, ka Latvija ir maza valsts ar ierobežotiem resursiem, un nav citu variantu, kā tos sakoncentrēt dažos zinātnes virzienos, tādēļ mēs aicinām talkā pieredzējušus ekspertus, kas ļaus mums to objektīvi izvērtēt,” lēmumu pamatoja Ķīlis.

Runājot par svarīgākajām lietām pirmajās 100 dienās izglītības ministra amatā, Ķīlis nosauca vērienīga, strukturēta sociālā dialoga veidošanu ar sociālajiem partneriem.

Pie padarītajiem darbiem ministrs min arī lēmumu neturpināt izšķiest Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļus puspabeigtu projektu “dzīvības vilkšanā”, radot skaidrus kritērijus izcilu izglītības centru radīšanai.

Ķīlis norāda uz Izglītības un zinātnes ministrijas reformēšanu, lai “ministrijas struktūra un tur strādājošie cilvēki būtu kompetenti, fokusēti, dinamiski, labi motivēti un varētu raitā tempā bez aiztures un laika vilkšanas īstenot apjomīgas reformas”. Tai vajadzētu beigties pusotra līdz divu mēnešu laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+