×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. jūlijs, 2016
Drukāt

Ķīlnieku krīze Francijā: identificēts viens no uzbrucējiem

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Ilustratīvs foto

Viens no diviem islāma ekstrēmistiem, kas otrdien Ruānas apkārtnē sagrāba ķīlniekus nu noslepkavoja vietējo mācītāju, identificēts kā 19 gadus vecais Adels Kermišs, paziņojis Francijas prokurors Fransuā Molēns.

Kermišs bijis zināms drošības dienestiem. Cenšoties nokļūt Sīrijā, viņš divas reizes ticis aizturēts. Uzbrukuma laikā viņš nēsāja elektroniskās uzraudzības aproci.

Molēns pavēstīja, ka Kermišs un līdz šim neidentificētais viņa līdzgaitnieks otrdien iebruka vienā no Ruānas apkārtnes baznīcām un saņēma gūstā priesteri, trīs mūķenes un divus dievlūdzējus. Vienai mūķenei pēc tam izdevās izbēgt un sacelt trauksmi.

Uzbrucēji pārgrieza rīkli priesterim un ievainoja vēl vienu ķīlnieku.

Molēns skaidroja, ka policija pēc ķīlnieku krīzes sākuma nevarēja veikt atbrīvošanas operāciju, jo trīs ķīlnieki esot bijuši novietoti pie baznīcas durvīm.

Pēc tam abi uzbrucēji kopā ar ķīlniekiem atstāja baznīcu. Abi teroristi, no kuriem viens bija bruņots ar šaujamieroci, uzbruka policijai, saucot “Allahu akbar” (Dievs ir dižens). Uzbrucēji bija uzvilkuši neīstas pašnāvnieku vestes. Policija abus uzbrucējus likvidēja.

Vēlāk “Islāma valsts” propagandas atzars “Amaq” paziņoja, ka “uzbrukumu Normandijas baznīcā sarīkoja “Islāma valsts” kareivji, kas veica uzbrukumu atbilstoši aicinājumam vērsties pret krustnešu koalīcijas valstīm”.

Vācijas laikraksts “Bild”, atsaucoties uz Francijas pretterorisma dienestiem, vēsta, ka Kermišs 2015.gada martā tika aizturēts arī Vācijā, kad no Minhenes lidostas caur Turciju centās nokļūt Sīrijā. Viņš esot centies ceļot, izmantojot sava brāļa pasi.

Pēc tam viņam izdevies sasniegt Turciju no Ženēvas lidostas, izmantojot cita ģimenes locekļa pasi, raksta Šveices laikraksts “Tribune de Geneve”.

Kermišs esot pavadījis desmit mēnešus cietumā. Pret viņu tika izvirzītas apsūdzības “teroristiska uzbrukuma gatavošanā”. Pēc atbrīvošanas no cietuma viņš dzīvoja pie vecākiem un nēsāja elektroniskās uzraudzības aproci. Viņam bija atļauts katru dienu no plkst. 8.30 līdz 12.30 atstāt māju. Uzbrukums baznīcai tika sarīkots tieši šajā laikā – 9.45, dievkalpojuma laikā.

Apkārtnē Kermiša ekstrēmistiskie uzskati bija labi zināmi. Viens Kermiša paziņa Francijas laikrakstam “Le Parisien” atzina, ka 19 gadus vecais vīrietis esot bijis kā “bumba ar laika degli” un visu laiku esot runājis par “vēlmi doties uz Sīriju un nogalināt [tās prezidenta] Bašara al Asada karavīrus”.

Francijā jau kopš pagājušā gada novembra teroraktiem Parīzē, kuru laikā islāma ekstrēmisti noslepkavoja 130 cilvēkus, ir spēkā ārkārtas stāvoklis.

Pagājušajā nedēļā pēc kārtējā islāmistu terorakta Nicā, kurš prasīja 84 cilvēku dzīvības, ārkārtas stāvoklis tika pagarināts vēl uz pusgadu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+