Kultūra
Kultūrpolitika

“Kilograms kultūras 2018” pasniegšanas ceremonijā muzicēs Reinis Zariņš un “Carnival Youth”0

Publicitātes foto

Latvijas sabiedrisko mediju nozīmīgākais notikums kultūrā – balvas “Kilograms kultūras 2018” pasniegšanas ceremonija notiks 26. februārī, ziņo Latvijas Televīzija.

Šogad izvēlēta jauna ceremonijas norises vieta – Latvijas Mākslas akadēmija (LMA). Aizvadītā kultūras gada notikumus atcerēsies ceremonijas vadītāji – Henrieta Verhoustinska un Jānis Holšteins-Upmanis.

Skatītājus un klausītājus priecēs unikāli muzikālie priekšnesumi, kas gatavoti īpaši ceremonijai. Uzstāsies viens no izcilākajiem Latvijas pianistiem – Reinis Zariņš, grupa “Carnival Youth”, daudzu starptautisku koru konkursu laureāti – koris “Kamēr” un citi mākslinieki, sola balvas organizētāji.

“Man ir tā priekšrocība, ka es jau zinu laureātus, jo esmu ne vien balvas žūrijas locekle, bet arī redaktore. Balsošanas rezultāti dažās kategorijās ļoti pārsteidz, bet kopumā – arī ļoti patīk! Nepacietīgi gaidu, kā tos uzņems publika un paši nominanti,” intrigu par balsojuma rezultātiem iezīmē raidījuma “Kultūršoks” vadītāja, teātra kritiķe un ceremonijas vadītāja Henrieta Verhoustinska.

26. februārī tiks pasniegtas balvas deviņās kategorijās – literatūra, teātris, vizuālā māksla, mūzika, kino, mantojums, pārsteigums, notikums un lielākā intriga – kategorija “Kultūrvieta”, kurai skatītāji un klausītāji paši pieteica kultūras baudīšanas vietas nominācijai, un paši arī balsoja finālā.

Lai noskaidrotu finālistus pārējās astoņās kategorijās, Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un LSM.lv žūrija diviem skatītāju balsojumiem – vasarā un ziemā – izvirzīja savā redzējumā oriģinālākos un kvalitatīvākos aizvadītā gada Latvijas kultūras notikumus, un skatītāju balsojums noteica finālistus un arī uzvarētājus.

Šī gada jaunums ir ceremonijas norises vieta izvēlēta vairāku iemeslu dēļ – šogad LMA svin savu simtgadi, akadēmija gadu desmitiem ir gan šokējusi, gan piedāvājusi jaunu skatījumu uz zināmām lietām, un galu galā tās vide ir vienlaikus kā svinīga, tā demokrātiska.

“Jau esmu paviesojies ceremonijas norises vietā un varu droši apgalvot, ka vakars būs mājīgs, skaistu muzikālo priekšnesumu pilns un ļoti interesants,” atzīst Jānis Holšteins-Upmanis.

Ceremonijā ar īpaši sagatavotiem priekšnesumiem uzstāsies izcilais pianists Reinis Zariņš, kurš, lai piedalītos pasākumā, speciāli lido šurp no Londonas. Uzstāsies Latvijas Nacionālā baleta solisti, tāpat vakaru bagātinās neskaitāmu starptautisko konkursu laureāti – koris “Kamēr”, grupa “Carnival Youth” un brāļi Petrauski.

Katras kategorijas uzvarētāji saņems īpašo Kultūras kilogramu un 1000 eiro lielu naudas balvu no Rietumu Bankas labdarības fonda, kas atbalsta balvu un ceremonijas norisi.

“Kilograms Kultūras 2018” balvu pasniegšanas ceremonijas tiešraide – 26. februārī plkst. 21.15 LTV1, REPLAY.lv, kā arī LR1 un LR3 – Klasika.

“Latvijas Mediji” balvu pasniegšanu gaida ar īpašu satraukumu, jo starp nominācijām literatūrā ir arī Janas Egles otrais stāstu krājums “Svešie”.

LA.lv