×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. marts, 2012
Drukāt

Ķimele JRT iestudē izrādi pēc Dostojevska romāna “Noziegums un sods” motīviem

kimele_mara

Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lielajā zālē 23.martā gaidāma pirmizrāde režisores Māras Ķimeles iestudētajai izrādei “Noziegums/Sods”, kas top pēc Fjodora Dostojevska romāna “Noziegums un sods” motīviem, aģentūrai BNS pastāstīja JRT pārstāve Dagnija Grīnfelde.

Iestudējuma mākslinieces ir Inga Bermaka un Agnese Stabiņa, lomās – Edgars Samītis, Guna Zariņa, Andris Keišs, Jana Čivžele un Varis Piņķis.

“Lielo romānu problēma bieži vien ir tā, ka vienas izrāde laikā visu darbu nav iespējams nospēlēt. Līdz ar to jāizvēlas vai nu iestudēt kādu romāna daļu, vai pievērsties kādi atsevišķai problēmai,” norādīja izrādes veidotāji.

Romānā “Noziegums un sods” Dostojevskis piedāvā cilvēka rīcības galējas izpausmes. Tomēr vairāk par varoņu psiholoģiskajām norisēm, pašu noziegumu un tam sekojošu (vai nesekojošu) sodu izrādes veidotājus interesē tas, cik atšķirīgi katrs no pieciem varoņiem – Raskoļņikovs, Soņa, Duņaša, Svidrigailovs, Porfīrijs Petrovičs – skatās uz vienu un to pašu nodarījumu, piešķirot tam galēji pretēju vērtējumu. Kas vienam ir varoņdarbs, otram – noziegums, trešajam – līdzeklis laimes sasniegšanai, ceturtajam – upuris, piektajam – darbs.

Tāpēc izrāde uzdod jautājumus – vai tiešām nodarījums pats par sevi nav ne labs, ne slikts; vai jēgu visam piešķir tikai mūsu attieksme.

Pirmizrāde gaidāma 23.martā, nākamās izrādes – 24. un 25.martā, 13., 14. un 28.aprīlī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+