×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
5. aprīlis, 2013
Drukāt

Ķimele par Deju svētku lieluzveduma scenārija izstrādi saņems 3000 latu

foto - Letafoto - Leta

Latvijas Nacionālais kultūras centrs par 3000 latu slēgs līgumu ar režisori Māru Ķimeli, kura iepirkumu procedūrā izraudzīta par XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku lieluzveduma “Tēvu laipas” scenārija izstrādātāju, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Vienmēr lielu skatītāju uzmanību piesaista deju lieluzvedums, tādēļ svētku rīkotāji šoreiz Daugavas stadionā piedāvās kopumā četrus “Tēvu laipas” koncertus.

Pirmais deju lieluzveduma “Tēvu laipa” koncerts notiks 5. jūlijā plkst.14, bet otrais – plkst.22, trešais notiks 6. jūlijā plkst.15 un uz šiem koncertiem biļešu cena būs no trīs līdz 15 latiem, bet ceturtais koncerts notiks 6. jūlijā plkst.22 un biļetes uz to maksās no pieciem līdz 25 latiem.

Lai izveidotu deju svētku koprepertuāru, kopumā skatītas 303 dejas, un par deju svētku repertuāram atbilstošu izvēlēta 31 deja, kuras veidojuši 20 deju autori. Deju spektrs ir ļoti plašs – sākot no ļoti spilgtiem latviešu skatuviskās dejas meistardarbiem, kas tiek dēvēti par latviešu skatuviskās dejas Zelta fondu, līdz pat pēdējo gadu spilgtākajiem jaundarbiem. Pie Zelta fonda minama Harija Sūnas “Sudmaliņas”, Ulda Žagatas “Aiz ezera augsti kalni”, Aijas Baumanes un Modra Gipmaņa “Kur tu augi daiļa meita” un Viļa Ozola “Spriguļu sišana”, savukārt mūsdienu spilgtāko jaundarbu vidū ir Ilzes Mažānes “Simjūdu tirgus” un Taigas Ludboržas “Lepna, lepna tā pļaviņa”.

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku deju virsvadītāji būs Agris Daņiļevičs, Ilmārs Dreļs, Jānis Ērglis, Rolands Juraševskis, Taiga Ludborža, Ilze Mažāne, Iluta Mistre, Zanda Mūrniece, Jānis Purviņš un Gunta Skuja. Pirmo reizi virsvadītāji būs Iveta Pētersone-Lazdāne, Gints Baumanis, Gunta Raipala un Māra Simsone no Kanādas.

Deju svētku Goda virsvadītāji būs Marga Apsīte, Ojārs Grasis, Ingrīda Edīte Saulīte, Uldis Šteins, Osvalds Štrauss un Uldis Žagata, bet pirmo reizi Goda virsvadītāji būs Ieva Adāviča, Taisa Aruma, Elga Drulle, Vaira Dundure, Andris Ezeriņš un Rita Spalva.

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētku galvenais vēstījums ir “Gaisma līgo Latvijā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+