×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2013
Drukāt

Ķīmijas briesmas


Foto - Zanda BirzeFoto - Zanda Birze

Kaimiņš audzē graudaugus, ko miglo ar ķīmiskiem līdzekļiem. Mums ir augļu dārzs. Kādi ir nosacījumi šādu ķimikāliju izmantošanai? Vai tās nekaitē mūsu veselībai? J. B.

Valsts augu aizsardzības dienesta speciālisti informē, ka Ministru kabineta noteikumu Nr. 950 “Augu aizsardzības līdzekļu lietošanas noteikumi” 18.1. punkts paredz, ka augus drīkst apsmidzināt, ja vēja ātrums nepārsniedz četrus metrus sekundē. Ja smidzinātājs ir aprīkots ar rūpnieciski komplektētām palīgierīcēm (palīgiekārtām), kas mazina vēja ietekmi uz smidzinājumu, nodrošinot darba šķidruma nokļūšanu tikai uz paredzētās virsmas, kultūraugus atļauts apstrādāt tad, ja vēja ātrums nepārsniedz astoņus metrus sekundē.

Latvijas Republikā reģistrēto augu aizsardzības līdzekļu sarakstā ietverti tikai tādi augu aizsardzības līdzekļi, kuru ietekme smidzināšanas laikā vai īsi pēc tās neapdraud garāmgājējus un tuvumā esošos iedzīvotājus. Iekļaujot preparātus šajā sarakstā, vienmēr aprēķina un izvērtē risku iedzīvotājiem, ņemot vērā produkta iedarbības veidu, aktīvās vielas un līdzekļa toksikoloģisko bīstamību. Latvijā atļauts izmantot tikai tādus augu aizsardzības līdzekļus, kuru iedarbība smidzināšanas laikā neietekmē garāmgājēju un tuvumā dzīvojošo cilvēku veselību. Labu kaimiņattiecību uzturēšanas dēļ, protams, pirms katras ķīmiskās apstrādes būtu vēlams arī tuvumā dzīvojošos iedzīvotājus brīdināt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+