Mobilā versija
Brīdinājums +2.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
10. jūnijs, 2015
Drukāt

Ķimikāliju rūpnīcā Igaunijā trešdienas rītā atsākusies degšana

Foto - Instagram/antonchnFoto - Instagram/antonchn

Bīstamo ugunsgrēku “Molycorp Silmet AS” rūpnīcā Igaunijas pilsētā Sillamē izdevies apdzēst naktī, tomēr objektā trešdienas rītā divas reizes atsākusies degšana, vēsta Igaunijas raidkorporācija ERR.

Kā jau LETA ziņoja, Igaunijas Sillamē pilsētā otrdienas pēcpusdienā izcēlās augstākās sarežģītības kategorijas ugunsgrēks retzemju metālu kompānijas “Molycorp Silmet AS” rūpnīcā, kas radīja ķīmiskā piesārņojuma draudus. Ugunsgrēks izcēlās piestāvu rūpnieciskā ēkā, kurā uzglabātas 135 tonnas reto metālu tantala un niobija. Ēkai daļēji iegruvis ēkas jumts, bet rūpnīcas darbinieki nav cietuši.

Sarežģīto ugunsgrēku izdevās lokalizēt ap pusnakti, bet likvidēt ap plkst.2 trešdienas rītā. Ēkas sabrukšanas draudu dēļ ugunsdzēsēji tajā nevar ieiet, tāpēc dzēšana notiek tikai no ārpuses.

Neliela degšana objektā atsākusies ap plkst.4.30 naktī, kad liesmas izdevies apdzēst 25 minūšu laikā, un vēlreiz plkst.9. Trešdienas rītā uz rūpnīcu no jauna izbraukuši ugunsdzēsēji no Sillamē, Narvas un Jehvi.

Dzēšot ugunsgrēku, cietuši seši ugunsdzēsēji. Igaunijas Glābšanas dienests informēja, ka divi ugunsdzēsēji pēc medicīniskās palīdzības saņemšanas devušies mājās, bet četriem atļauts turpināt darbu.

Ugunsnelaimes laikā otrdien virs Sillamē pilsētas pacēlās kodīgi dūmi, kas izplatījās divu kilometru rādiusā. Cilvēki brīdināti uzturēties iekštelpās un nevērt vaļā logus.

Uz glābšanas dienesta telefonu zvanījuši aptuveni 30 vietējie iedzīvotāji, jautājot par notiekošo, taču nav ziņu, ka ugunsgrēka vai sadūmojuma dēļ būtu cietis kāds Sillamē iedzīvotājs.

Uzsākta izmeklēšana par ugunsgrēka iemesliem.

“Molycorp Silmet AS” ir viens no lielākajiem reto metālu ražotājiem Eiropā.

Pievienot komentāru

VIDEO: Itālijā pēc lavīnas atrod izdzīvojušosGlābēji Itālijā turpina meklēt apmēram 30 cilvēkus, kurus ceturtdien kalnu viesnīcā apraka lavīna. Itālijas ziņu aģentūra ANSA vēsta, ka glābēji lavīnas apraktajā
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+