Foto- REUTERS/LETA

Kims apliecina gatavību atteikties no Ziemeļkorejas kodolprogrammas 0

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns piektdien, tiekoties ar Dienvidkorejas prezidentu Munu Džēinu, apliecināja gatavību atteikties no Ziemeļkorejas kodolprogrammas, teikts samita noslēguma paziņojumā.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

“Nav iemesla, kādēļ mums vajadzētu vienam ar otru cīnīties, – mēs esam viena nācija,” samitā paziņojis Ziemeļkorejas līderis.

Abu valstu kopīgi izstrādātajā paziņojumā norādīts, ka valstu mērķis ir panākt Korejas pussalas pilnīgu atbrīvošanu no kodolieročiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Dienvidkoreja un Ziemeļkoreja ir vienādās domās, ka Ziemeļkorejas ierosinātie pasākumi ir ļoti jēgpilni un nozīmīgi Korejas pussalas denuklearizācijai, un vienojās, ka pildīs savas lomas un atbildību šajā sakarā. Dienvidkoreja un Ziemeļkoreja vienojās aktīvi meklēt starptautiskās sabiedrības atbalstu un sadarbību Korejas pussalas denuklearizācijā,” norādīts paziņojumā.

Abas valstis jau šogad centīsies noslēgt miera līgumu, ar kuru oficiāli tiktu izbeigts Korejas karš, teikts dokumentā.

Muns rudenī plāno doties uz Ziemeļkorejas galvaspilsētu, lai otro reizi tiktos ar Kimu, un abas valstis mēģinās panākt tikšanos ar ASV un, iespējams, arī Ķīnu, lai noslēgtu pastāvīgu mieru.

Muns un Kims vienojušies regulāri tikties un sazvanīties, “lai atklāti un bieži pārrunātu jautājumus, kas ir būtiski abām valstīm, lai stiprinātu abpusējo uzticību un kopīgi censtos stiprināt pozitīvo inerci”, attīstot abu valstu attiecības, kā arī sekmējot mieru, izaugsmi un Korejas pussalas apvienošanos, norādīts samita noslēguma paziņojumā.

Ziemeļkoreja un Dienvidkoreja 15.augustā arī noorganizēs Korejas karā šķirto ģimeņu tikšanos, vienojušies abu valstu līderi.

Korejas karš, kas ilga no 1950. līdz 1953.gadam, izšķīra tūkstošiem ģimeņu, un daudzos gadījumos cilvēki pat nezina, vai viņu tuvinieki ir dzīvi.

Pēc tikšanās noslēguma paziņojuma, kurā deklarēts, ka “Korejas pussalā kara vairs nebūs”, abi līderi apskāvās.

Paziņojumā norādīs, ka abas valstis arī vienojušās pakāpeniski īstenot atbruņošanos.

Jau vēstīts, ka šodien demiliarizētajā zonā starp abām Korejas pussalas valstīm piektdien notika Kima un Muna tikšanās, kas ir trešais samits starp Ziemeļkorejas un Dienvidkorejas vadītājiem kopš Korejas kara beigām 1953.gadā.

Reklāma
Reklāma

Kims solīja, ka samitā panāktās vienošanās tiks īstenotas dzīvē.

Ziemeļkorejas un Dienvidkorejas līderi cieši sadarbosies, lai nodrošinātu, ka viņi “neatkārto nelaimīgo vēsturi, kurā agrākās Koreju vienošanās izčūkstēja pēc parakstīšanas,” paziņoja Kims.

“Ceļā var būt negācijas, grūtības un vilšanās (..), bet uzvaru nav iespējams iegūt bez sāpēm,” viņš piebilda.

Ziemeļkorejas līderis norādīja, ka demilitarizētā zona bija “sirdi plosošas sašķeltības simbols”, bet, ja tas kļūs par “miera simbolu, Ziemeļi un Dienvidi, kam ir vienas asinis, viena valoda, viena vēsture un viena kultūra, atkal kļūs par vienu, un tauta visās paaudzēs baudīs pārticību”.

Kims un Muns arī vienojušos par valstu kopīgu piedalīšanos starptautiskos sporta pasākumos, piemēram, šī gada Āzijas Spēlēs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.