×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
23. augusts, 2013
Drukāt

Kimūns: Pierādīta ķīmisko ieroču lietošana Sīrijā būtu noziegums pret cilvēci

LETA/AFPLETA/AFP

Ķīmisko ieroču lietošana Sīrijā būtu “noziegums pret cilvēci”, ja tā tiktu pierādīta, piektdien paziņoja ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns.

 

“Jebkāda ķīmisko ieroču lietošana jebkur, no jebkuras puses un jebkādos apstākļos, būtu starptautisko tiesību pārkāpums,” sacīja Bans Dienvidkorejas galvaspilsētas Seulas apmeklējuma laikā.

“Šāds noziegums pret cilvēci radītu nopietnas sekas tā vaininiekam,” viņš piebilda.

Bans aicināja Sīrijas varas iestādes sadarboties, atļaujot ANO inspekcijas grupai nekavējoties izmeklēt ziņas par uzbrukumu ar ķīmiskajiem ieročiem pie Damaskas. Sīrijas opozīcija apgalvo, ka šis uzbrukums noticis trešdien un tajā nogalināti apmēram 1300 cilvēku.

“Šis ir smags izaicinājums visai starptautiskajai sabiedrībai un mūsu kopīgajai cilvēcībai, sevišķi ņemot vērā to, ka tas noticis, kad valstī atrodas ANO ekspertu misija,” sacīja Bans. “Es nevaru iedomāties nevienu labu iemeslu, kāpēc kāda puse – valdības vai opozīcijas spēki – noraidītu šo iespēju noskaidrot šo jautājumu,” viņš piebilda.

ANO izmeklētājiem, kas svētdien ieradās Damaskā un uzturas apmēram 15 kilometrus no trešdienas ķīmisko uzbrukumu vietas, ir atļauja apmeklēt tikai trīs citas vietas, kur ķīmiskie ieroči esot lietoti pirms tam. Starp šīm trim vietām ir Sīrijas ziemeļu pilsēta Hanalasala, kur ķīmiskā uzbrukumā martā gājuši bojā 26 cilvēki.

Sīrijas valdība ir raksturojusi opozīcijas apgalvojumus par ķīmisko uzbrukumu kā “neloģiskus un safabricētus”. Sīrijas armija ir paziņojusi, ka opozīcijas spēki ar šiem apgalvojumiem mēģina novērst uzmanību no saviem milzu zaudējumiem, kas notikuši pēdējā laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+