×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. septembris, 2012
Drukāt

Ķīna aicina ASV politiķus nejaukties tās iekšējās lietās

Ķīna sestdien, 1.septembrī, paziņoja, ka ASV politiķiem vajadzētu apturēt nepamatoto valsts kritizēšanu, nejaukties tās iekšējās lietās un veicināt labākas attiecības.

“ASV politiķiem no jebkādas partijas būtu jāsaprot, ka arī ASV pašās pamata interesēs ir attiekties pret Ķīnas attīstību objektīvi, racionāli,” paziņoja Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis Huns Lei.

Viņiem arī “jāpārtrauc nepamatotā Ķīnas kritizēšana, jābeidz iejaukties Ķīnas iekšējās lietās un ar daudz atbildīgāku attieksmi jāstrādā vairāk, lai veicinātu abpusēju uzticību un sadarbību starp Ķīnu un ASV”, norādīja Huns.

Viņš atbildēja uz mediju jautājumiem par šonedēļ notikušo republikāņu nacionālu konventu un partijas un tās prezidenta amata kandidāta Mita Romnija uzskatiem par Ķīnu.

Huns norādīja, ka Ķīna iepazinusies ar republikāņu partijas attieksmi pret Ķīnu un Romnija runā teikto par valsti, tomēr izvairījās paust kritiku.

Ķīnas valsts mediji savukārt trešdien asi uzbruka Romnijam par viņa attieksmi pret Ķīnu.

Romnijam “ir pienācis pēdējais brīdis atteikties no “vainojiet Ķīnu” spēles, kas bieži parādījusies viņa kampaņā pēdējo pāris mēnešu laikā”, vēstīja oficiālā ziņu aģentūra “Siņhua”

Romnijs ir vairākkārt pārmetis līdzšinējam ASV prezidentam Barakam Obamam vājumu attiecībās ar Ķīnu un solījis uzreiz pēc ievēlēšanas prezidenta amatā pasludināt Ķīnu par “valūtas manipulatoru”, kas ļautu piemērot sankcijas, ko Obamas administrācija nav izdarījusi.

Romnijs arī solījis likt šķēršļus Ķīnas kļūšanai par reģionālu hegemoniju.

Pagājušajā septembrī Romnijs kritizēja Obamu par atteikšanos pārdot Taivānai iznīcinātājus “F-16”, paziņojot, ka prezidents piekāpies Ķīnai, kura uzskata Taivānu par savas teritorijas daļu un gaida atkalapvienošanos.

“Ja Romnija runas par Ķīnas valūtu ir vēl tikai faktu sagrozīšana (..), tad viņa ierosinātā ieroču pārdošanas politika Taivānai virzās pa bīstamu līniju, jo skar Ķīnas svarīgākās intereses,” norādīja “Siņhua”.

Obama ir veltījis Ķīnai rāmāku kritiku, pagājušajā mēnesī paziņojot, ka valdība iesniegusi sūdzību pret Ķīnu Pasaules tirdzniecības organizācijā (PTO) par tās piemērotajiem tarifiem amerikāņu automašīnām.

Lai kurš arī neuzvarētu novembrī gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās, viņu gaida saspringts laiks, meklējot veidus, kā mazināt kaitējumu, kas nodarīts ASV-Ķīnas attiecībām priekšvēlēšanu kampaņu laikā, vēsta “Siņhua”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+