×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
10. decembris, 2012
Drukāt

Ķīnā aizdedzinājusies 16 gadus veca tibetiete

Ķīnā aizdedzinājusies kāda 16 gadus veca tibetiete, ziņo Ķīnas plašsaziņas līdzekļi.

Incidents noticis Cjinhai provincē Ķīnas ziemeļrietumos. Šajā apvidū mīt liela tibetiešu kopiena. Protestējot pret Pekinas varu Tibetā, kopš 2009. gada aizdedzinājušies jau vairāk nekā 90 tibetiešu, liecina tiesību aizstāvju apkopotā informācija. Vairums šo protestētāju gājuši bojā. Daudzi Ķīnas tibetieši apsūdz Pekinu, ka tā ierobežo viņu reliģijas brīvību un apslāpē kultūru, tostarp ķīniešu masas turpina kolonizēt tradicionālos tibetiešu reģionus.

Vēl pērn Pekina kritizēja trimdā mītošo Tibetas budistu garīgo līderi Dalailamu, ka viņš kūda tibetiešus uz pašsadedzināšanos, kas ir “maskēts terorisms”. Savukārt 1989. gada Nobela Miera prēmijas ieguvējs sacīja, ka Ķīnas vara Tibetā ir “kultūras genocīds”, kas tibetiešus dzen izmisumā. Viņš pašnāvībām pēdējos gados nav paudis nosodījumu, par labāku uzskatot “neitralitātes” saglabāšanu, tomēr pēdējā laikā viņš apliecinājis cieņu protestētāju drosmei.

Novembrī vien reģistrēti 19 tibetiešu aizdedzināšanās gadījumi. Ķīna uz šādām tibetiešu protesta akcijām reaģē, iesaistot armiju, pastiprinot klosteru apsardzību un bloķējot sakarus un piekļuvi internetam tajos apvidus, kur notiek vislielākais aizdedzināšanās skaits.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+