Pasaulē

Ķīnā aiztur 180 korupcijā apsūdzētas personas 16

Foto – AFP/LETA

Ķīnas varas iestādes aizturējušas 180 cilvēkus, kuri tiek turēti aizdomās par ekonomiskajiem noziegumiem.

Valsts oficiālā ziņu aģentūra “Siņhua”, atsaucoties uz Sabiedriskās drošības ministrijas izplatīto paziņojumu, informē, ka Ķīnā pretkorupcijas operācijas “Lapsu medības” laikā aizturētas 104 personas, bet 76 par krāpniecību aizdomās turamās personas labprātīgi ieradušās pie tiesībsargiem. Domājams, ka vairums tagad aizturēto cilvēku nelegāli iegūto naudu slēpuši ārvalstīs esošajās bankās.

Pretkorupcijas operācija “Lapsu medības” tika sākta pirms trīs mēnešiem, un tās mērķis bija aizturēt gan amatpersonas, gan uzņēmējus, pār kuriem gulstas aizdomu ēna par dažādu ekonomisko noziegumu pastrādāšanu. Tiek rēķināts, ka laika posmā no 2002. līdz 2011. gadam korumpētas Ķīnas amatpersonas un uzņēmēji no valsts izveduši vairāk nekā vienu triljonu dolāru nelegāli iegūtas naudas, informē ziņu aģentūra “Reuters”.

Pirms diviem gadiem pie varas nākušais Ķīnas prezidents Sji Dziņpins korupcijas apkarošanu nodēvējis par vienu no savām prioritātēm. Taču, kā norāda vietējie apskatnieki, līdz šim lielākās grūtības sagādājis notvert uz ārzemēm aizbēgušās personas, kuras tiek turētas aizdomās par krāpniecību.

Ķīnai nav parakstīti līgumi par noziedznieku izdošanu ar ASV, Kanādu un Austrāliju, uz kurieni galvenokārt devušies iespējamie krāpnieki. Taču pirms dažām nedēļām Austrālijas mediji informēja, ka vietējā policija lēmusi sadarboties ar Ķīnas kolēģiem iespējamo noziedznieku notveršanā. “Pateicoties sadarbībai un atbalstam no dažādām valstīm un reģioniem, operācija [“Lapsu medības”] guva panākumus Āfrikā, Dienvidamerikā, Klusā okeāna reģiona valstīs un rietumeiropā,” paziņojusi ziņu aģentūra “Siņhua”.

LA.lv