×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. novembris, 2013
Drukāt

Ķīna “apklusinās” Dalailamas balsi Tibetā (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Tibet's exiled spiritual leader the Dalai Lama speaks to students of the Graf-Wilhelm high-school in Steinhude, northern Germany on September 19, 2013. The Dalai Lama, 78, is in Germany after visiting Lithuania and Czech Republic. AFP PHOTO / DPA / SEBASTIAN KAHNERT GERMANY OUT

Ķīna “apklusinās” trimdā dzīvojošā tibetiešu garīgā līdera Dalailamas balsi Tibetā, nodrošinot, lai viņa “propaganda” nebūtu nevienam pieejama gan internetā, gan televīzijā, paziņojušas Pekinas amatpersonas.

Jau līdz šim Ķīna ar mainīgām sekmēm mēģinājusi liegt tibetiešiem pieeju informācijai par Dalailamu un Tibetas trimdas valdību, kas pieejama ārvalstu raidorganizāciju raidījumos un internetā.

Tomēr līdz šim daudziem tibetiešiem tā bijusi pieejama vai nu izmantojot nelegālo satelīttelevīziju, vai apejot Pekinas interneta kontroles mehānismus. Turklāt Tibetā kontrabandas ceļā, neskatoties uz lielo risku, tiek ievesta arī drukātā informācija par Dalailamu.

Taču rakstā, kas publicēts ietekmīgajā valdošās Komunistiskās partijas žurnāla “Qiushi” pēdējā numurā, ko abonenti saņēmuši sestdien, Tibetas komunistu līderis Čeņs Kvaņgu uzsvēris, ka valdība nodrošinās, lai Tibetā būtu pieejams tikai varasiestāžu viedoklis.

Čeņs norādījis, ka varasiestādes aktīvi vērsīsies pret “šķeltnieku reakcionārās propagandas nonākšanu Tibetā”.

Paredzēts konfiscēt nelegālās satelīttelevīzijas antenas, pastiprināt tīmekļa satura kontroli un nodrošināt, lai visi interneta lietotāji reģistrētos ar saviem īstajiem vārdiem.

Pekina Nobela miera prēmijas laureātu Dalailamu dēvē par “vilku avju ādā”, kas cenšas ar vardarbīgiem līdzekļiem panākt Tibetas neatkarību.

Tikmēr Dalailama, kas pēc neveiksmīgas sacelšanās 1959.gadā bija spiests bēgt uz ārzemēm, apgalvo, ka vienīgi vēlas panākt patiesu Tibetas autonomiju, un noliedz, ka kūdītu uz vardarbību.

Pēdējā laikā spriedze Tibetā ir pieaugusi, vēršoties plašumā tibetiešu pašaizdedzināšanās kustībai, protestējot pret viņu kultūras apspiešanu un ķīniešu imigrantu iepludināšanu. Pekinas varasiestādes uz to reaģējušas, reģionā pastiprinot represīvo režīmu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jācer uz brīnumu un jātur īkšķus par Tibetiešiem!

  2. Agrāk vai vēlāk, bet Tibeta kļūs brīva no Ķīnas! Lai viņiem izdodas!

Draugiem Facebook Twitter Google+