×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. jūnijs, 2014
Drukāt

Ķīnā atrastas 3000 gadus senas “hipsteru” bikses

Foto: newscientist.comFoto: newscientist.com

Tunikas, kleitas un gurnu apsēji ir apģērbs, kas bijis sastopams jau aizvēsturiskos laikos, bet, kā liecina vācu zinātnieku pētījums, bikses, visticamāk, izveidojušās līdz ar zirgu plašāku izmantošanu, raksta portāls newscientist.com.

Meikes Vāgneres un viņas kolēģu no Vācu Arheoloģiskā institūta pētījums liecina, ka Ķīnas rietumu provincē Siņdzjanā kapsētā atrastās vilnas bikses, iespējams, ir šobrīd senākās saglabājušās. Oglekļa analīze liecina, ka tās tikušas izgatavotas pirms aptuveni 3000 gadiem.

Vāgnere izgatavoja atrasto bikšu kopiju un secināja, ka to platā žākļa daļa nokarājas krokās līdzīgi Džastina Bībera iecienītajam bikšu modelim.

Šādas bikses pavalkājot, Vāgneres kolēģis nonācis pie secinājuma, ka “ilgstošai staigāšanai tās noteikti ir neērtas”. Tādējādi zinātnieki izdarījuši secinājumu, ka bikses paredzētas jāšanai zirgā – un to apstiprina arī abos apbedījumos atrastās zirglietas.

Neraugoties uz bikšu lielo vecumu, tajās bija ieausti skaisti rotājumi. “Mēs nenovērtējam pūles, kuras cilvēki ielika apģērba darināšanā pirms tūkstošiem gadu, jo paraugi reti saglabājušies,” sacīja Vāgnere. “Toreiz, gluži tāpat kā patlaban, drēbes bija ne tikai funkcionālas, bet arī stila un personības zīme.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+