Foto – AFP

Ķīna brīdina par tālāku rīcību teritoriālajās domstarpībās ar Japānu 0

Ķīnas aizsardzības ministrs ģenerālis Lians Guanlie paziņojis, ka viņa valsts patur tiesības uz tālāku rīcību, lai atrisinātu teritoriālās domstarpības ar Japānu par salu piederību Austrumķīnas jūrā, tomēr pauda cerību, ka šo situāciju būs iespējams nokārtot diplomātiskiem līdzekļiem.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
Lasīt citas ziņas

Pekina cieši seko līdzi situācijai Austrumķīnas jūrā, kopīgā preses konferencē ar ASV aizsardzības ministru Leonu Panetu uzsvēra Lians. “Protams, mēs joprojām ceram uz miermīlīgu un sarunu ceļā panāktu risinājumu šim jautājumam,” viņš piebilda.

Tokijas un Pekinas starpā vairākkārt izraisījušās domstarpības par to, kurai no tām pieder neapdzīvotās, bet stratēģiski svarīgās Senkaku jeb Djaoju salas Austrumķīnas jūrā starp Taivānu un Japānu. Salas atrodas aptuveni 200 kilometru attālumā no Taivānas un 2000 kilometru attālumā no Tokijas. 10. septembrī Japānas valdība apstiprināja lēmumu par privātā īpašumā bijušo salu iegādi. Oficiālais salu īpašnieks būs Japānas Krasta apsardze. Reaģējot uz šo Japānas lēmumu, Pekina izsauca Japānas vēstnieku Ķīnā, lai paustu kategorisku protestu pret šādu Tokijas soli.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Pašreizējo spriedzes saasināšanos izraisījusi Japānas puse,” uzsvēra Lians, piebilstot, ka salu arhipelāgs pieder Ķīnai jau gadsimtiem ilgi. Atbilstoši Pekinas versijai šīs salas atklājuši ķīnieši vēl XIV gadsimtā, bet Japāna tās ieguvusi 1885. gadā noslēgtā “netaisnīgā” Šimonoseki līguma rezultātā. Pēc Otrā pasaules kara Japāna zaudēja visas teritorijas, ko tā bija ieguvusi kopš XIX gadsimta beigām, bet Senkaku salas tad nokļuva ASV jurisdikcijā. 1972. gadā ASV atdeva salas Japānai, bet Ķīna šo lēmumu attiecās atzīt. Interese par salām pieaugusi pēc tam, kad šelfā tika uzietas lielas dabasgāzes rezerves.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.