×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
22. jūlijs, 2014
Drukāt

Ķīna brīdina savas amatpersonas neļauties “morālam pagrimumam”

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ķīnas Komunistiskās partijas vadība paziņojusi, ka tiks aktivizētas amatpersonām paredzētas ideoloģiskās apmācības, lai neļautu partijas locekļu morālajiem standartiem “noslīdēt” līdz rietumu līmenim un lai stiprinātu viņu ticību komunismam, ziņo Ķīnas mediji.

“Visaptverošās sociālās un ekonomiskās pārmaiņas kā Ķīnā, tā ārvalstīs samulsinājušas partijas locekļus, kuri saskaras ar ticības zudumu komunismam un morālo pagrimumu,” teikts Ķīnas Komunistiskās partijas organizācijas departamenta izplatītajā paziņojumā. Šis departaments atbild par jautājumiem, kas saistīti ar partijas personālu. “No amatpersonu pārliecības un morāles līmeņa ir atkarīgs Komunistiskās partijas un tādējādi valsts uzplaukums vai pagrimums,” teikts partijas izplatītajā paziņojumā. “Tāpēc amatpersonām jāsaglabā stingra ticība marksismam un jāmēģina nepazust rietumu demokrātijas, vispārējo vērtību un pilsoniskās sabiedrības klaigās.”

Komunistiskā partija arī publicējusi aprakstu, kādam būtu jābūt ideālajam partijas biedram, informē Ķīnas ziņu aģentūra “Siņhua”. Proti, partijas biedriem ir jāsaņem tāda izglītība, kas “stiprina viņu ideoloģisko, politisko un emocionālo identitāti, kas ir veidota sociālismā ar ķīniešiem raksturīgām iezīmēm”. “Amatpersonām jābūt cienījamām, nesamaitātām un tikumīgām personībām, kuras ir atteikušās no vulgārām nosliecēm,” ziņo “Siņhua”.

Arī iepriekš Ķīnas Komunistiskā partija brīdinājusi savus biedrus neļauties rietumvalstu sabiedrības piedāvātajiem “maldiem” par cilvēktiesībām un demokrātiju, uzsverot, ka Ķīnai ir tiesības piedāvāt savu interpretāciju par šīm idejām, kas būtu atbilstošas Ķīnas nacionālajām interesēm un ekonomiskās attīstības līmenim, informē ziņu aģentūra “Reuters”.

Vienlaikus Ķīnas prezidents Sji Dziņpins uzsācis plašu korupcijas apkarošanas kampaņu. Viņš brīdinājis, ka valstī dziļi iesakņojusies korupcija apdraud Komunistiskās partijas pastāvēšanu. Arī valsts mediji publicējuši vairākus stāstus par amatpersonu šķiešanos ar valsts naudu un nelikumīgi iegūtiem īpašumiem. Tiesa, kā norāda Sji kritiķi, par viņa izvērstās korupcijas apkarošanas kampaņas galvenajiem upuriem krīt politiskie oponenti vai tie, kuri uzstāj uz lielākām brīvībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+