Uncategorized

Ķīna gatava investēt Latvijā 0

Ķīnas premjers Veņs Dzjabao apliecinājis Ķīnas gatavību investēt Latvijā, vienlaikus aicinot nodrošināt investīcijām labvēlīgu vidi. Ķīnas un Latvijas premjeri, ceturtdien tiekoties Varšavā, savstarpēji apliecināja apņēmību stiprināt abu valstu ekonomisko sadarbību, atzīstot, ka tajā ir daudz iespēju izaugsmei.


Ministru prezidents Valdis Dombrovskis uzsvēra, ka Latvija ir ieinteresēta pēc iespējas ciešākā Eiropas Savienības un Ķīnas ekonomiskajā dialogā, kas atstās nozīmīgu ietekmi arī uz Ķīnas un Latvijas uzņēmējdarbības aktivitātes pieaugumu.

“Ķīna ir nozīmīgs un perspektīvs Latvijas ekonomiskais partneris, tāpēc ir svarīgi attīstīt dažādus sadarbības veidus, īpaši tranzīta jomā, kā arī distribūcijas centru izveidē,” pauda Dombrovskis. Savukārt Ķīnas premjerministrs pauda valsts gatavību investēt Latvijā un aicināja sniegt atbalstu investīcijām labvēlīgas vides nodrošināšanā. Viņš arī apliecināja Ķīnas ieinteresētību attīstīt sadarbību transporta un loģistikas nozarē, kā arī lauksaimniecības jomā.

Premjeri par perspektīvām sadarbības jomām atzinuši arī kultūru, izglītību un tūrismu. Ķīnas pārstāvis ieteicis ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm sadarboties, lai attīstītu sadarbību.

Dombrovskis Ķīnas valdības vadītājam uzsvēra, ka Latvija pašlaik mērķtiecīgi strādā pie valsts ekonomiskās izaugsmes un jau tuvākajos gados Baltijas valstis un Skandināvija kļūs par dinamiskāko attīstības reģionu Eiropā. Lai sasniegtu Latvijas ekonomiskos mērķus, nepieciešams apgūt jaunus eksporta noieta tirgus un piesaistīt ārvalstu investīcijas, veidojot Latvijā jaunas darba vietas un augstas pievienotās vērtības produktus.

 

LA.lv