Mobilā versija
Brīdinājums -1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
24. oktobris, 2014
Drukāt

Ķīnā izveidota jauna starptautiska banka 22 Āzijas valstīm

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Tanzania's President Jakaya Kikwete (L) shakes hands with Chinese Premier Li Keqiang before a meeting at the Great Hall of the People in Beijing on October 24, 2014. China and 20 other countries moved forward towards setting up an Asian infrastructure lender seen as a counterweight to Western-backed international development banks. AFP PHOTO / POOL

22 Āzijas valstis, tai skaitā Ķīna, piektdien izveidoja jaunu starptautisku banku, kuru ASV uzskata par nevajadzīgu sāncensi tādām jau pastāvošām institūcijām kā Pasaules banka.

22 valstu pārstāvji Lielajā tautas zālē Pekinā parakstīja saprašanās memorandu par Āzijas Infrastruktūras investīciju bankas (Asian Infrastructure Investment Bank) izveidošanu.

Jaunā banka atspoguļo gan Ķīnas vēlmi veicināt investīcijas reģionā, gan tās neapmierinātību ar ASV, Japānas un Eiropas dominēšanu Pasaules bankā, Starptautiskajā valūtas fondā (SVF) un Āzijas Attīstības bankā.

Jaunā kredītiestāde finansēs autoceļu, dzelzceļu, elektrostaciju un telekomunikāciju tīklu būvēšanu Āzijā, kas nepieciešams, lai šī reģiona valstu ekonomika attīstītos.

Starp dalībniecēm jaunajā bankā ir tāda reģionālā ekonomikas lielvara kā Indija un mazākas, bet ekonomiski aktīvas valstis kā Filipīnas, Mongolija, Singapūra un Vjetnama. Starp dalībniecēm nav ASV sabiedrotās Austrālija, Dienvidkoreja un Austrālija, kuru dalību bija mēģinājusi panākt Ķīna.

Āzijas Infrastruktūras investīciju bankas dalībnieces ir arī Bangladeša, Bruneja, Kambodža, Katara, Kazahstāna, Kuveita, Laosa, Malaizija, Mjanma, Nepāla, Omāna, Pakistāna, Šrilanka, Taizeme un Uzbekistāna.

Ķīnas prezidents Sji Dziņpins pirms gada ierosināja šādas bankas izveidošanu, un Ķīna solīja nodrošināt lielāko daļu sākuma kapitāla 50 miljardu ASV dolāru (39,5 miljardu eiro) apmērā.

Ķīna atbalsta arī Jauno attīstības banku (New Development Bank), kuras atbalstītājas ir tā sauktās BRICS valstis – Brazīlija, Dienvidāfrika, Indija, Krievija un Ķīna.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+