×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2015
Drukāt

Ķīnā Jandzi upē nogrimis kuģis ar vairāk nekā 450 cilvēkiem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ķīnā pirmdien vētras laikā Jandzi upē nogrimis pasažieru kuģis ar vairāk nekā 450 cilvēkiem, no kuriem līdz šim izglābti tikai 13, ziņo mediji.

Līdz šim atrasts viena cilvēka līķis, bet pārējie pasažieri vēl nav atrasti. Izglābto vidū ir arī kuģa kapteinis un galvenais inženieris. Nirēji iepriekš ziņoja, ka saņēmuši atbildi uz klauvēšanu pa kuģa korpusu, kas deva cerību, ka izdzīvojušo skaits varētu pieaugt, vēsta mediji.

Raidorganizācija CCTV ziņo, ka kuģis “Austrumu zvaigzne” apgāzies pirmdienas vakarā Hubei provincē. Uz kuģa klāja atradās 47 apkalpes locekļi, vairāki tūrisma aģentūras darbinieki un vairāk nekā 400 pasažieru, lielākoties tūristi vecumā no 50 līdz 80 gadiem, ziņo aģentūra “Siņhua”.

Ķīnas premjerministrs Li Kecjans devies uz avārijas vietu, kur strādā glābēji un vairāk nekā 1000 policistu. “Siņhua” vēsta, ka Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins devis rīkojumu īstenot visus nepieciešamos glābšanas darbus un uzlabot drošības pasākumus.

Avārijas cēlonis pagaidām vēl nav zināms, bet CCTV ziņo, ka tas bijis negadījums. Savukārt “Siņhua” norāda, ka kuģis acīmredzot nogrimis slikto laikapstākļu dēļ, un spēcīgais vējš un lietus kavē glābšanas darbus.

“Austrumu zvaigzne” bija ceļā no Naņdzjinas un Čuncjinu, ko vienu no otras gaisa līnijā šķir aptuveni 1200 kilometru. Vietā, kur kuģis avarēja, Jandzi upes dziļums sasniedz 15 metrus. Kuģis būvēts 1994.gadā un spēja pārvadāt vairāk nekā 500 pasažieru. “Siņhua” vēsta, ka kuģis nav bijis pārpildīts un tajā atradies pietiekams skaits glābšanas vestu. Izglābtajiem cilvēkiem tās bijušas mugurā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+