×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. marts, 2013
Drukāt

Ķīnā kopš 1971.gada veikti 330 miljoni abortu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ķīnā 40 gados, kopš tika ieviesti pasākumi iedzīvotāju skaita pieauguma ierobežošanai pasaules visapdzīvotākajā valstī, izdarīti teju 330 miljoni abortu, liecina oficiālie dati.

Veselības ministrijas mājaslapā izvietotie dati rāda, ka kopš 1971.gada – īsi pirms Ķīna sāka mudināt iedzīvotājus radīt mazāk bērnu – valstī veikti 328,9 miljoni abortu.

Ķīna pavēstījusi, ka tās 80.gadu sākumā ieviestā viena bērna politika ir novērsusi pārapdzīvotību un veicinājusi ekonomisko attīstību. Izņēmumi šajā politikā attiecas tikai uz daļu lauku apgabalu ģimeņu, etniskajām minoritātēm un pāriem, kuri paši ir vienīgie bērni.

Tomēr saskaroties ar straujo sabiedrības novecošanos un darbaspēka samazināšanos, Ķīna apsver iespēju mainīt savu viena bērna politiku.

Daži eksperti norāda, ka šī politika ir radījusi demogrāfisku bumbu ar laika degli, jo, iedzīvotājiem novecojot, uzkrājas sociālās un ekonomiskās problēmas, turklāt tiek sekmēta dzimumu disproporcijas veidošanās, jo daudzi laulātie pāri bieži vien labprātāk vēlas dēlus, nevis meitas.

Ķīnā, kur patlaban ir 1,35 miljardi iedzīvotāju, pēdējā tautas skaitīšana 2010.gadā parādīja, ka tās iedzīvotāju skaits būtu par 400 miljoniem lielāks, ja nebūtu ieviesta viena bērna politika.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+