×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. februāris, 2016
Drukāt

Ķīnā kopš 2007.gada plastmasas maisiņu izmantojums sarucis par trešdaļu (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ķīnas veikalos pērn plastmasas maisiņu izmantojums salīdzinājumā ar 2007.gadu ir sarucis par trešdaļu, vēstīja Ķīnas ziņu aģentūra “Sjiņhua”, atsaucoties uz laikrakstu “Žeņmiņ žibao”.

2007.gads salīdzinājumam izraudzīts, jo tas ir pēdējais gads, pirms valdība ieviesa ierobežojumus plastmasas maisiņu izmantošanai.

Atsaucoties uz tirgotāju organizāciju veiktajām aptaujām, laikraksts vēstīja, ka 2015.gadā Ķīnā tika izmantoti 700 tūkstoši tonnu iepirkumu plastmasas maisiņu. 2007.gadā šis apmērs sasniedza miljonu tonnu.

Septiņu gadu laikā panāktais samazinājums ir pielīdzināms jēlnaftas patēriņa samazinājumam par 8,4 miljoniem tonnu un ogļskābās gāzes izmešu samazinājumam par 30 miljoniem tonnu, norādīja laikraksts.

Ķīnas valdība aizliegumu veikaliem un lielveikaliem izsniegt pircējiem bezmaksas plastmasas maisiņus noteica 2008.gada 1.jūnijā ar mērķi samazināt enerģijas resursu patēriņu un aizsargāt vidi. Tāpat ir aizliegts ražot un pārdot maisiņus, kuru biezums pārsniedz 0,025 milimetrus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Toties mums mēģina sapūderēt smadzenes
  pāriet uz nehigieniskajiem lupatu maisiņiem.
  Lupatnieki pēc katras atgriešanās no veikala
  būtu jāmazgā, lai neievazātu visādas zarazas.
  Dabas tīrība pret veselību ?

  • nu gan esi slinks vai jocīgs.Lieto savus plastmasas maisiņus,bet nemet katru reizi ārā tukšus,izmet piepildītus ar atkritumiem.Ir taču jādomā,lai neaizķēzītu dabu.
   Nepatīk tev drēbes maisiņš,lieto plastmasas somu,to var izmantot ilgstoši,reizē arī ietaupīsi naudu,kuru katru reizi tērē uz jauna maisiņa pirkšanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+