×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. septembris, 2016
Drukāt

Ķīna nepiešķir Kimam Kidukam vīzu lielbudžeta filmas uzņemšanai

Foto - Leta/ReutersFoto - Leta/Reuters

Ķīna atteikusi darba vīzu dienvidkorejiešu režisoram Kimam Kidukam, kurš tur bija iecerējis uzņemt lielbudžeta grāvēju “Who Is God” (“Kas ir Dievs”), vēsta kino žurnāls “Variety”.

Iemesls tam varētu būt politiskais saspīlējums starp Dienvidkoreju un Ķīnu saistībā ar Ziemeļkorejas kodolprogrammu un raķešu izmēģinājumiem.

“Kimam Kidukam tika piešķirta tikai vienu mēnesi derīga tūristu vīza, nevis trīs mēnešu darba vīza, kādu mēs lūdzām,” žurnālam apstiprināja filmas producente Džūlija Džana. “Mums vēl nav sniegti nekādi oficiāli paskaidrojumi. Domājam, ka tā ir tāda pati situācija, ar kādu Ķīnā pašlaik sastopas daudzi korejiešu mākslinieki. Ja situācija drīzumā nemainīsies, Kima kungs nevarēs būt filmas “Who Is God” režisors.”

Filmā tiks atspoguļoti tādi temati kā karš, miers un budisms.

Tās uzņemšanas budžets ir trīs reizes lielāks nekā visām iepriekšējām Kima filmām kopā.

Režisors patlaban atrodas Venēcijas kinofestivālā, kur no žurnālistiem neslēpa ar filmēšanu Ķīnā saistītās problēmas. “Kopš pagājušā gada bieži lidoju uz turieni un atpakaļ,” viņš teica. “Oktobrī sāksies filmēšana, bet pēkšņi uzradusies problēma ar darba vīzu. Es nezinu patieso iemeslu. Šķiet, ka pieteikuma apstiprināšanas process kļuvis sarežģītāks.”

“Ja nekas nesanāks, es varētu būt filmas “vadošais mākslinieciskais direktors”. Tas nozīmē, ka manā vietā Ķīnā būs cits cilvēks, kurš režisēs filmu pēc maniem norādījumiem no Korejas,” teica Kims.

Trešdien Venēcijas kinofestivālā notika Kima jaunākās filmas “The Net” (“Tīkls”) pirmā preses konference un kinoseanss.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+