Mobilā versija
Brīdinājums -5.3°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
17. oktobris, 2016
Drukāt

Ķīna palaiž kosmosa kuģi ar diviem astronautiem

SpaceX_3

Ķīna pirmdien palaidusi kosmosa kuģi ar diviem astronautiem, vēsta Ķīnas valsts mediji.

Nesējraķete “Long March 2F” (“Čandžen 2F” jeb “Lielais gājiens 2F”) ar kosmosa kuģi “Šeņdžou 11” (“Dievišķais kuģis 11”) tika palaista no Dzjucjuaņas kosmodroma Iekšējās Mongolijas autonomajā rajonā Ķīnas ziemeļrietumos pirmdien 7.30 pēc vietējā laika (2.30 pēc Latvijas laika).

“Šeņdžou 11” savienosies ar Ķīnas eksperimentālo kosmosa staciju “Tiaņgun-2” (“Debesu pils-2”) divas dienas vēlāk. “Tiaņgun-2” tika palaista kosmosā pagājušajā mēnesī.

Abi “Šeņdžou 11” apkalpes locekļi Dzjins Haipens un Čeņs Duns pavadīs kosmosa stacijā 30 dienas, bet pēc tam atgriezīsies uz Zemes.

Šī ir jau sestā Ķīnas pilotējamā kosmosa misija. Pirmais pilotējamais Ķīnas kosmosa kuģis tika palaists 2003.gadā.

Ķīnas astronautiem ir aizliegts doties uz Starptautisko kosmosa staciju (SKS), jo ASV uzskata, ka tas apdraudētu Savienoto Valstu nacionālo drošību.

Lai gan Ķīnas kosmosa apguves spējas atpaliek no ASV un Krievijas, tās ambiciozie plāni paredz pirmās pastāvīgās Ķīnas kosmosa stacijas izveidošanu 2020.gadā. Šajā stacijā astronauti varētu dzīvot vairākus mēnešus, līdzīgi kā SKS.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+