×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. novembris, 2012
Drukāt

Ķīnā sadedzinājušies četri tibetieši

Foto - AFPFoto - AFP

Protestējot pret Pekinas varu Tibetā, īsi pirms vēsturiskā Ķīnas kompartijas kongresa atklāšanas Ķīnā sadedzinājušies vismaz četri tibetieši, paziņoja Tibetas trimdas valdība.

“Atbilstoši mūsu avotu ziņām mēs varam apstiprināt četras” protesta akcijas, sacīja valdības informācijas sekretāre Diki Čhojanga, piebilstot, ka tās notikušas trešdien. Valdība gaida apstiprinājumu par piekto gadījumu, par kuru iepriekš ziņoja radio “Brīvā Āzija”.

Daudzi Ķīnas tibetieši apsūdz Pekinu, ka tā ierobežo viņu reliģijas brīvību un apslāpē kultūru, tostarp ķīniešu masas turpina kolonizēt tradicionālos tibetiešu reģionus. Vēl pērn Pekina kritizēja trimdā mītošo Tibetas budistu garīgo līderi Dalailamu, ka viņš kūda tibetiešus uz pašsadedzināšanos, kas ir “maskēts terorisms”.  Savukārt 1989. gada Nobela Miera prēmijas ieguvējs sacīja, ka Ķīnas vara Tibetā ir “kultūras genocīds”, kas tibetiešus dzen izmisumā. Viņš pašnāvībām pēdējos gados nav paudis nosodījumu, par labāku uzskatot “neitralitātes” saglabāšanu, tomēr pēdējā laikā viņš apliecinājis cieņu protestētāju drosmei.

Kopš 2009. gada februāra, protestējot pret Ķīnas varu Tibetā, sadedzinājušies aptuveni 60 tibetiešu, arī daudzi mūki un mūķenes, liecina cilvēktiesību aizsardzības organizācijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+