Foto-LETA/AFP

Ķīna šomēnes orbītā nosūtīs pilotējamu kosmosa kuģi 0

Ķīna šomēnes nosūtīs kosmosā pilotējamu kosmosa kuģi, lai veiktu pirmo pilotējamo kosmosa aparātu saslēgšanos, kas būs kārtējais solis tuvāk savas kosmiskās stacijas būvniecībai, kuru paredzēts pabeigt līdz 2020.gadam, vēsta oficiālā ziņu aģentūra “Siņhua”.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Lasīt citas ziņas

Kosmosa kuģis “Shenzhou 9” un nesējraķete jau ir nogādāti uz starta platformas Dzjucjuaņas satelītu palaišanas centrā Ķīnas ziemeļrietumos, vēsta “Siņhua”.

Tas būs pirmais Ķīnas pilotējamais lidojums kosmosā kopš 2008.gada septembrī un notiks “kaut kad jūnija vidū”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Plānots, ka kosmosā dosies trīs astronauti, kuri manuāli saslēgsies ar pašlaik orbītā esošo nepilotējamo eksperimentālo moduli “Tiangong-1” (“Debesu pils”), kas kosmosā tika nogādāts pagājušā gada septembrī.

Pēc saslēgšanās divi astronauti uz laiku pārvietosies uz moduli, kur veiks zinātniskus eksperimentus.

Šie soļi ir daļa no Ķīnas ambiciozajiem kosmosa izpētes plāniem, kas tiek uzlūkota kā Pekinas mēģinājums nostādīt savu kosmosa izpētes programmu vienā līmenī ar ASV un Krievijas programmām.

2003.gadā Ķīna kļuva par trešo valsti pēc ASV un Krievijas, kas nosūtījusi cilvēku kosmosā, kad astronauts Jans Līvejs kosmosa misijas “Šeņdžou V” laikā 14 reizes apriņķoja zemes orbītu. Ķīna nopietni pretendē kļūt arī par otro valsti, kas uz Mēness virsmas nogādājusi cilvēku.

“Siņhua” vēsta, ka saslēgšanās tehnoloģijas ir izšķiroši svarīgas Ķīnas kosmosa izpētes plānu īstenošanai. Tās ļaus Ķīnai veikt kosmosa izpēti lielākos mērogos.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.