Mobilā versija
+10.4°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Ceturtdiena, 23. marts, 2017
19. maijs, 2015
Drukāt

Ķīnā būs iespēja iegūt bakalaura grādu latviešu valodā (2)

Foto-Dainis BušmanisFoto-Dainis Bušmanis

Ķīnas dziedātāji.

Pekinas Starptautisko studiju universitātē būs iespējams iegūt bakalaura grādu latviešu valodā, informē Ārlietu ministrijā.

Pirmos studentus latviešu valodas programmā plānots uzņemt šā gada septembrī. Līdz ar latviešu valodu, universitāte plāno uzsākt arī čehu, ungāru un poļu valodas bakalaura studijas.

Latvijas vēstniece Ķīnā Ingrīda Levrence otrdien tikšanās laikā ar universitātes Starptautiskās sadarbības un apmaiņas nodaļas direktori, profesori Cai Dzjieņu (Cai Jian) norādīja, ka augsti novērtē universitātes centienus latviešu valodas un kultūras popularizēšanā Ķīnā, un apliecināja, ka vēstniecība aktīvi atbalstīs latviešu valodas programmu. Levrence un Cai Dzjieņa vienojas arī par kopīgu kultūras pasākumu organizēšanu, vieslekciju norisi un sadarbību zinātniskos projektos.

Studentu apmācībai aicinās latviešu valodas pasniedzēju no Latvijas. Šīs studijas būs pirmā bakalaura līmeņa programma Ķīnā, kur būs iespēja apgūt latviešu valodu kā pamatpriekšmetu. Šobrīd latviešu valodu kā izvēles kursu piedāvā Pekinas Svešvalodu universitāte.

Pekinas Starptautisko studiju universitāte ir dibināta 1964. gadā. Universitāte piedāvā apgūt bakalaura programmas ar angļu, franču, vācu, itāļu, spāņu, portugāļu, krievu, japāņu, korejiešu un arābu valodām kā pamatpriekšmetiem. Universitāti ir beiguši daudzi augsta ranga Ķīnas politiķi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. nedaudz jau amizanti . Atbildēt

    dzirdēt kā ņaud latviešu valodā … 🙂
    Bet tie cilvēciņi jau nav vainīgi – katrs po svojemu 🙁

Gunti Ulmani bez pases neielaiž Saeimā; eksprezidents apvainojies (24)Bijušais Valsts prezidents Guntis Ulmanis nav ielaists Saeimas ēkā, trešdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas Sešos”.
Vēl vesels un spēka gados, bet jau pensijā (17)Politiski neērto ieceri reformēt izdienas pensiju sistēmu esošajā sasaukumā, visticamāk, nekustinās
Draugiem Facebook Twitter Google+