Mobilā versija
Brīdinājums +4.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
2. marts, 2016
Drukāt

Ķīna zog militāro informāciju

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ikgadējā ziņojumā par draudiem valsts drošībai Norvēģijas izlūkdienests paziņojis, ka Krievija un Ķīna rada valstij drošības problēmas, un Pekina, domājams, zagusi militāro informāciju no Norvēģijas bruņojuma firmām.

Lai arī dienesta ziņojumā liela uzmanība pievērsta Krievijas spiegu radītajiem draudiem, tajā arī atklāts, ka Ķīna zagusi informāciju no Norvēģijas bruņojuma ražošanas kompānijām. “Mēs uzskatām, ka viņiem (Ķīnai) ir izdevies iegūt informāciju, ko viņi izmanto savās ieroču tehnoloģijās,” pavēstīja dienesta vadītājs Mortens Lunde. Viņš norādīja, ka informācijas zagšana no Norvēģijas kompānijām ietilpst Ķīnas globālajā stratēģijā par vērtīgas tehnoloģiskas informācijas iegūšanu. Dānija paziņojusi, ka tās aizsardzības rūpniecības nozare gadiem ilgi tikusi pakļauta veiksmīgiem hakeru uzbrukumiem, kurus, domājams, veikusi Ķīna. Starp 2008. un 2012. gadu sarežģīti kiberuzbrukumi tika veikti vismaz piecām Dānijas aizsardzības nozares kompānijām.

Pievienot komentāru

Dienas klāt pie atvaļinājuma, ja ir bērns vai jākopj slimnieks. Ierosinājums EiropāEiropas Komisija ierosina noteikt labākus vecāku atvaļinājuma standartus
Draugiem Facebook Twitter Google+