Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
16. jūnijs, 2014
Drukāt

Ķīnai interese par Latvijā ražotās gaļas un piena produktu importu (1)

Foto: Zemkopības ministrijaFoto: Zemkopības ministrija

Ķīnai ir interese par Latvijas uzņēmumos ražotās gaļas un piena produktu importu. To pirmdien tikšanās laikā ar Latvijas zemkopības ministru Jāni Dūklavu (ZZS) apliecinājis Ķīnas galvenās kvalitātes uzraudzības, pārbaudes un karantīnas pārvaldes ministrs Ži Šupings, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Ži Šupings sacījis arī, ka vizītes laikā pārliecinājies – Latvijas atbildīgās institūcijas nodrošina pārtikas preču ražošanas uzraudzību tā, lai pie pircēja nonāktu droša un kvalitatīva pārtika.

Savukārt Dūklavs tikšanās laikā atzīmējis, ka Latvijas pārtikas ražotāji ir gatavi nodrošināt dažādu piena produktu un gaļas eksportu uz Ķīnu. “Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests veic regulāru uzraudzību, lai gan vietējam tirgum, gan eksportam paredzētā piena un citu lauksaimniecības produkti atbilstu drošuma prasībām un galapatērētāji saņemtu kvalitatīvu produkciju.”

Abi ministri tikšanās laikā arī parakstījuši protokolus starp Latvijas ZM un Ķīnas Galveno kvalitātes uzraudzības, inspekcijas un karantīnas administrāciju par karantīnas un veterinārajām prasībām saldētai un atdzesētai jēra un liellopu gaļai, kas no Latvijas tiks eksportēta uz Ķīnu.

Latvijas apmeklējuma laikā Ķīnas Kvalitātes uzraudzības, pārbaudes un karantīnas ministrijas delegācija apmeklēja AS “Rīga piena kombināts”, lai iepazītos ar šajā uzņēmumā ražoto piena produkcijas klāstu, kvalitāti un ražošanas jaudām, kā arī valsts zinātnisko institūtu “Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR””, lai iepazītos ar pārtikas ražošanas uzraudzību un kontroli Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ķīnieši arī ir pelnījuši tīru partiku. Tauta arī ir disciplinēta un strādīga.

Sējumi šoruden attīstījušies sliktāk; uz augstu graudu ražu nākamgad nevar cerētLatvijā ziemāju sējumi kopumā šoruden ir attīstījušies sliktāk nekā pērn, līdz ar to uz augstu ražu nākamgad nevar cerēt, aģentūrai LETA pastāstīja aptaujātie lauksaimnieku pārstāvji.
Pasaulē
"Zelta ķivere" tiek diviem labākajiem uzņēmumiemLabas prakses balva “Zelta ķivere” šogad pasniegta alus darītavai “Cēsu alus” un biofarmācijas uzņēmumam “AbbVie”, kuri izrādījuši lielākās rūpes par veselīgu darba
Draugiem Facebook Twitter Google+