Mobilā versija
+1.9°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
16. jūnijs, 2014
Drukāt

Ķīnai interese par Latvijā ražotās gaļas un piena produktu importu (1)

Foto: Zemkopības ministrijaFoto: Zemkopības ministrija

Ķīnai ir interese par Latvijas uzņēmumos ražotās gaļas un piena produktu importu. To pirmdien tikšanās laikā ar Latvijas zemkopības ministru Jāni Dūklavu (ZZS) apliecinājis Ķīnas galvenās kvalitātes uzraudzības, pārbaudes un karantīnas pārvaldes ministrs Ži Šupings, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Ži Šupings sacījis arī, ka vizītes laikā pārliecinājies – Latvijas atbildīgās institūcijas nodrošina pārtikas preču ražošanas uzraudzību tā, lai pie pircēja nonāktu droša un kvalitatīva pārtika.

Savukārt Dūklavs tikšanās laikā atzīmējis, ka Latvijas pārtikas ražotāji ir gatavi nodrošināt dažādu piena produktu un gaļas eksportu uz Ķīnu. “Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests veic regulāru uzraudzību, lai gan vietējam tirgum, gan eksportam paredzētā piena un citu lauksaimniecības produkti atbilstu drošuma prasībām un galapatērētāji saņemtu kvalitatīvu produkciju.”

Abi ministri tikšanās laikā arī parakstījuši protokolus starp Latvijas ZM un Ķīnas Galveno kvalitātes uzraudzības, inspekcijas un karantīnas administrāciju par karantīnas un veterinārajām prasībām saldētai un atdzesētai jēra un liellopu gaļai, kas no Latvijas tiks eksportēta uz Ķīnu.

Latvijas apmeklējuma laikā Ķīnas Kvalitātes uzraudzības, pārbaudes un karantīnas ministrijas delegācija apmeklēja AS “Rīga piena kombināts”, lai iepazītos ar šajā uzņēmumā ražoto piena produkcijas klāstu, kvalitāti un ražošanas jaudām, kā arī valsts zinātnisko institūtu “Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR””, lai iepazītos ar pārtikas ražošanas uzraudzību un kontroli Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ķīnieši arī ir pelnījuši tīru partiku. Tauta arī ir disciplinēta un strādīga.

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (19)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+