Uncategorized

Ķīnas akciju tirgi tiek slēgti pēc krituma par 7% 0

Foto AFP/LETA

Ķīnas akciju tirgi ceturtdien nepilnas pusstundas laikā pēc atvēršanas tika slēgti, jo akciju cena saruka par vairāk nekā 7%, kas nozīmē, ka iedarbojās automātiskā tirgu slēgšana.

Akciju cenas kritumu piedzīvoja pēc tam, kad centrālā banka noteica juaņas vērtības pazeminājumu, kas ir lielākais kopš augusta.

Šanhajas biržas indekss ceturtdien līdz slēgšanai saruka par 7,04%, bet Šeņdžeņas biržas indekss kritās par 8,24%.

Katra no biržām bija atvērta nepilnas 15 minūtes, tādēļ ceturtdiena kļūs par īsāko tirdzniecības dienu 25 gadus ilgajā Ķīnas mūslaiku biržu vēsturē.

Analītiķi norādīja, ka Ķīnas varas iestāžu lēmums šonedēļ ieviest automātisku priekšlaicīgu tirdzniecības slēgšanu saskaņā ar mehānismu nestabilitātes novēršanai, nav nesis gaidītos augļus, jo investori bažījas, vai spēs pārdot akcijas, kuras viņi nevēlas paturēt, lai gan mehānisma mērķis bija garantēt tirgu stabilitāti.

Ķīnas biržu indeksu kritums tiek piedzīvots laikā, kad valda bažas par ekonomikas izaugsmes palēninājumu pasaules otrā lielākajā ekonomikā un lielākajā preču tirgotājā. Tas ir satraucis investorus visā pasaulē, un spiedienu uz Ķīnas valūtu rada kapitāla aizplūšana.

Ceturtdien centrālā banka pazemināja juaņas vērtību pret ASV dolāru par 0,51% – līdz 6,5646 juaņām par dolāru. Tas ir zemākais kurss kopš 2011.gada marta.

Ķīnas Vērtspapīru regulēšanas komisija ceturtdien paplašināja ierobežojumus lielajiem akcionāriem akciju pārdošanai, kas nozīmē, ka īpašnieki, kam pieder vismaz 5% akciju, var pārdot 1% trīs mēnešu laikā. Aizlieguma sākotnējais beigu termiņš bija piektdiena.

LA.lv