Pasaulē
Citur

Ķīnas atbildes solis ASV: apstiprina 25% ievedmuitas likmi amerikāņu precēm0

Foto – Māris Antonevičs

Reaģējot uz ASV lēmumu noteikt 25% muitas tarifu Ķīnas importam 50 miljardu dolāru (42,6 miljardu eiro) apmērā, Pekina sestdien apstiprinājusi atbildes pasākumus – tādu pašu ievedmuitas likmi par tādu pašu kopējo summu 659 precēm no ASV, paziņojusi Ķīnas Finanšu ministrija.

Sarakstā, ko apstiprinājusi Ķīnas Valsts padome, iekļauta lauksaimniecības produkcija, transportlīdzekļi un jūras veltes.

Jaunie muitas tarifi automobiļiem un lauksaimniecības ražojumiem 34 miljardu dolāru vērtībā stāsies spēkā 6.jūlija – tai pašā dienā, kad Vašingtonas noteiktās jaunās muitas likmes, bet par pārējām precēm 16 miljardu dolāru vērtībā lēmums tiks paziņots vēlāk.

Kā ziņots, ASV prezidents Donalds Tramps piektdien pavēstīja par 25% muitas tarifiem, kas tiks piemēroti Ķīnas importam 50 miljardu dolāru apmērā.

ASV tirdzniecības pārstāvis Roberts Laithaizers norādīja, ka ASV no 6.jūlija sāks iekasēt nodevas par 818 Ķīnas importa precēm, kuru kopējā vērtība ir 34 miljardi dolāru. To vidū nebūs mobilo telefonu un televizoru.

Nodevas otrai preču daļai – 284 precēm ar vērtību 16 miljardi dolāru – tiks piemērotas pēc saraksta pārskatīšanas un publisku komentāru saņemšanas.

LA.lv