Ekonomika
Tehnoloģijas

Ķīnas droni oficiāli Latvijā3


“Mavic” sērijas drons.
“Mavic” sērijas drons.
Publicitātes foto

“Lattelecom” visās savās tirdzniecības vietās sācis oficiālu pasaulē vadošā bezpilota lidaparātu ražotāja, Ķīnas kompānijas “DJI” jaunāko ražojumu “Mavic 2 Zoom” un “Mavic 2 Pro” tirgošanu.

Pirmās “Mavic” sērijas droni divu gadu laikā kļuvuši par visvairāk pārdotajiem droniem pasaulē. Galvenais, kas atšķir jaunos “Mavic” dronus no priekštečiem, ir palielināts lidojuma ātrums (līdz 72 km/h) un laiks (līdz 31 minūtei), tiem piemītot arī pilnvērtīga datorredze, kas fokusējas uz visām pusēm, bet kameras un sensori ļauj viegli noteikt attālumu līdz objektiem, kas ievērojami atvieglo filmēšanu iekštelpās.

Abi droni ir spējīgi uzņemt 4K izšķirtspējas video, tiem ir iebūvēta 8 GB atmiņa, kā arī ir iespējams izmantot “microSD” atmiņas kartes līdz 128 GB. Videopārraide tiek nodrošināta piecu kilometru attālumā. Ražotājs norāda, ka “DJI Mavic 2 Pro” ir pirmais šāda izmēra drons pasaulē, kas aprīkots ar ikonisko “Hasselblad” kameru ar lielu attēla sensoru – 1 collu CMOS uz 20 megapikseļiem, kam pateicoties tas ir spējīgs uzņemt 4K izšķirtspējas video. Savukārt “Mavic 2 Zoom” var lepoties ar divkāršu optisko tālummaiņu (24 – 48 mm 35 mm ekvivalentā), sensors 1/2,3″ CMOS uz 12 megapikseļiem. “DJI Mavic 2 Zoom” cena ir 1251 eiro, bet DJI “Mavic 2 Pro” – 1449 eiro.

LA.lv