×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. novembris, 2012
Drukāt

Ķīnas kompartija ievēl jaunu Centrālkomiteju

Foto - AFPFoto - AFP

Pekinā šodien noslēdzās nedēļu ilgušais Ķīnas Komunistiskās partijas (ĶKP) 18. kongress, kurā tika ievēlēta jauna partijas Centrālkomiteja, sperot pirmo soli uz valsts un valdības vadītāju maiņu.

Starp jaunās ĶKP Centrālkomitejas locekļiem ir viceprezidents Sji Dziņpins, kurš martā Visķīnas Tautas pārstāvju sapulces sesijā nomainīs pašreizējo prezidentu Hu Dziņtao, un vicepremjers Li Kecjans, kurš tad nomainīs pašreizējo premjerministru Veņu Dzjabao. Rīt notiks ĶKP Centrālkomitejas plēnums, kurā tiks ievēlēts jaunais Centrālkomitejas politbirojs un politbiroja pastāvīgā komiteja un Sji Dziņpins tiks ievēlēts par ĶKP Centrālkomitejas ģenerālsekretāru Hu Dziņtao vietā, bet Li Kecjans tiks ievēlēts par Centrālkomitejas ģenerālsekretāra vietnieku. Politbiroja pastāvīgās komitejas locekļu skaits tiks samazināts no deviņiem līdz septiņiem.

Kongress, kurā piedalījās vairāk nekā 2200 delegātu, nolēma turpināt partijas kursu sociālisma celtniecībā ar Ķīnas specifiku, kā arī atklātības un reformu politikas īstenošanā. Kongresā arī tika pievērsta uzmanība cīņai pret korupciju partijā un pieņemti partijas statūtu grozījumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+