×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. septembris, 2012
Drukāt

Ķīnas policijas amatpersonai piespriež 15 gadus cietumā

Foto - AFPFoto - AFP

Bijušajam Ķīnas Čuncjinas pilsētas policijas priekšniekam Vanam Lijunam, kurš izraisījis kompartiju satricinājušu skandālu, piespriesti 15 gadi cietumā par nodevību un citiem noziegumiem, vēsta ziņu aģentūra “Siņhua”.

Vans februārī bija patvēries ASV konsulātā Čendu pilsētā, ar to uzraisot krīzi, pēc kuras amatu zaudēja viens no vadošajiem Ķīnas politiķiem Bo Sjilai, bet politiķa sieva tika notiesāta par slepkavību. Vans, kurš vadīja policijas darbu plaukstošajā Čuncjinas metropolē, kur Bo bija augsta kompartijas amatpersona, tika tiesāts pagājušajā nedēļā par nodevību, kukuļošanu, varas ļaunprātīgu izmantošanu un likuma pārkāpumiem savtīgos nolūkos. “Sods visos apsūdzības punktos kopā” ir 15 gadi cietumā, vēsta “Siņhua”.

Divas dienas ilgušās prāvas laikā Vans nav “izteicis nekādus iebildumus” pret apsūdzībām, teikts tiesas paziņojumā. Kaut arī gan par nodevību, gan kukuļošanu var tikt piespriests nāvessods, apsūdzības un aizstāvības puses norādīja – ņemot vērā, ka Vans sadarbojies ar varas pārstāvjiem, viņš var pretendēt uz mazāku sodu, teikts vēl pagājušajā nedēļā izplatītajā paziņojumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+