×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. aprīlis, 2012
Drukāt

Ķīnas premjers mudinās valsts uzņēmumus ieguldīt Igaunijā

vens

Ķīnas premjerministrs Veņs Dzjabao  tiekoties ar Igaunijas premjerministru Andrusu Ansipu, solījis iedrošināt Ķīnas uzņēmumus investēt Igaunijā, norādot, ka, neskatoties uz krīzi, ar Igaunijas ekonomisko vidi viss ir kārtībā, kas ir labs pamats ekonomiskajām attiecībām.

Ansips piedalījās Varšavā notiekošajā Ķīnas un Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu samitā, pēc kura premjeram bija divpusēja tikšanās ar Ķīnas kolēģi. Abi premjerministri apliecināja, ka starp abām valstīm valda ļoti labas attiecības, kas paplašinājušās gandrīz visās dzīves jomās. Ansips apliecināja, ka ir apmierināts ar Igaunijas un Ķīnas ekonomisko attiecību attīstību, norādot, ka tirdzniecība starp abām valstīm pagājušajā gadā pieaugusi par 60 procentiem. Tomēr pastāv vēl liels neizmantots potenciāls, un abu pušu starpā diemžēl nav lielu divpusēju investīciju. Ansips paziņoja, ka Igaunija ir ieinteresēta dziļākā ekonomiskajā sadarbībā un tās paplašināšanai dažādās jomās, piemēram, attiecībā un tranzītu, transportu un tūrismu.

Arī Ķīnas premjerministrs pauda pārliecību, ka sadarbību vajadzētu padziļināt, un pauda atzinību plānotajai iecerei rudenī rīkot starpvaldību komiteju sesiju, lai sīkāk apspriestu šos jautājumus. Veņs apsolīja iedrošināt Ķīnas uzņēmumus ieguldīt Igaunijā un uzaicināja Igaunijas kompānijas pievērsties Ķīnai. “Neskatoties uz krīzi, Igaunijas finanses ir kārtībā. Jums ir rezerves, mazs valsts parāds un budžets ar pārpalikumu. Tas ir labs pamats biznesa attiecībām,” norādīja Veņs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+