×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. februāris, 2013
Drukāt

Ķīnas vēstnieks: Latvija paliks sirdī

Foto - Baiba BucenieceFoto - Baiba Buceniece

“Atcerēšos Latvijas skaistās ainavas, svaigo un tīro gaisu un siltās Latvijas iedzīvotāju sirdis,” sarunā ar “LA” atvadu pieņemšanā atzina Ķīnas vēstnieks Latvijā Hu Ješuns, kurš beidz savu darbu Latvijā. Tuvāko nedēļu laikā viņš atgriezīsies Ķīnā un noslēgs diplomāta karjeru. 


 

H. Ješuns dzimis 1952. gadā. Ārlietu dienestā kopš 1972. gada, strādājis vēstniecībās Maltā, Togo, Meksikā, ASV un Kanādā. No 2005. līdz 2008. gadam bijis vēstnieks Tongas Karaļvalstī. “Esmu priecīgs, ka esmu devis ieguldījumu mūsu valstu attiecībās. Nākotnē es nestrādāšu par diplomātu, taču noteikti varat rēķināties ar manu atbalstu Latvijas un Ķīnas attiecībās,” teica vēstnieks. “Latvijas tauta ir lepna un izpalīdzīga, un tas man ļoti patīk. Sadarbība ar latviešu draugiem visās ministrijās ir noritējusi ļoti raiti. Arī turpmāk es veltīšu uzmanību Latvijai,” piebilda vēstnieks. Viņš vēl veiksmi nākamajam Ķīnas vēstniekam Janam Guocjanam, kurš esot ļoti pieredzējis un zinošs diplomāts, turklāt arī labs H. Ješuna draugs. Viņa pēctecis ir dzimis 1954. gadā, ieguvis maģistra grādu biznesa administrācijā. Strādājis par ģenerāldirektoru Šanhajas pašvaldības ārlietu birojā, bijis Šanhajas pašvaldības ārzemju ekonomisko attiecību un tirdzniecības komisijas priekšsēdētājs, kā arī bijis Ķīnas ģenerālkonsuls Čikāgā.

Atskatoties uz savu ilglaicīgo diplomāta karjeru, H. Ješuns teica, ka viņš to ir pilnasinīgi izbaudījis, saticis daudzus draugus dažādās pasaules valstīs un iepazinis eksotiskas kultūras.

Trešdien H. Ješuns rīkoja atvadu pieņemšanu un tradicionālo Pavasara festivālu, kas notiek pirms ķīniešu jaunā gada. Svinīgajā pieņemšanā daudzi no apmeklētājiem vēstniekam dāvināja lielus un krāsainus ziedu pušķus. Starp lūgtajiem viesiem bija Saeimas deputāti, tostarp Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš un deputātu grupas sadarbībai ar Ķīnas parlamentu loceklis, Latvijas eksprezidents Valdis Zatlers. Diplomāta atvadu pieņemšanā piedalījās arī Latvijas ārlietu dienesta un ārvalstu diplomātiskā korpusa pārstāvji, kā arī uzņēmēji.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+